Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TÜBİTAK'a Yeni Ar-Ge Binası

TÜBİTAK Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü (UEKAE) İleri Teknolojiler Araştırma Enstitüsü'nün (İLTAREN) yeni Ar-Ge binası, Başbakan Tayyip Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt tarafından törenle açıldı.

Cumhuriyet Gazetesib>TÜBİTAK Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü (UEKAE) İleri Teknolojiler Araştırma Enstitüsü'nün (İLTAREN) yeni Ar-Ge binası, Başbakan Tayyip Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt tarafından törenle açıldı. Açılış törenine, Devlet Bakanı Mehmet Aydın, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül , Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik , Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ , Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Işık Koşaner, Ankara Valisi Kemal Önal, TÜBİTAK Başkanvekili Nüket Yetiş ve diğer ilgililer katıldı.

Erdoğan ve beraberindekiler, enstitüye ilişkin brifingin ardından açılış törenine geçtiler. Erdoğan, Ar-Ge binasının kurdelesini Bakan Aydın, Orgeneral Büyükanıt ve Orgeneral Başbuğ ile birlikte kesti. Erdoğan, kurdeleyi keserken "İnşallah Silahlı Kuvvetlerimiz bunlarla güvenli yarınlara adımlar atar'' diyerek tesisin hayırlı olmasını diledi. Bu sırada Erdoğan, kurdeleyi kestikten sonra, Büyükanıt'a dönerek "Bunları saklıyorum Paşam'' deyince, Büyükanıt şaşırarak "Öyle mi?" karşılığını verdi. Erdoğan, korumasına dönerek "Paşam'a da saklayın'' dedi.

Erdoğan ve beraberindekiler daha sonra binayı gezerek yetkililerden bilgi aldı. Türkiye'deki en nitelikli Ar-Ge ortamlarından biri olan İLTAREN'de, Türkiye açısından kritik, yüksek teknoloji seviyeli araştırma-geliştir me faaliyetleri yürütülüyor. İLTAREN'in bağlı olduğu TÜBİTAK enstitülerinden biri olan UEKAE de kalifiye personeli ve uluslararası alanda kabul görmüş altyapısı ile, bilgi güvenliği, haberleşme ve ileri elektronik alanlarında teknolojik çözümler üretiyor. 1972 yılında kurulan UEKAE, 35 yılı aşkın bir süredir kamu ve özel sektör kuruluşlarıyla ortak Ar-Ge projeleri üzerinde çalışıyor. UEKAE, bilgi güvenliği ve ileri elektronik teknolojileri alanlarında NATO'da aktif rol oynuyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tubitaka-yeni-ar-ge-binasi_58527.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!