Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

“Tuğlayı Keşfet” Yarışması Sonuçlandı

Işıklar Yapı Ürünleri ve Tuğla Akademi Platformu’nun düzenlediği, Türkiye’nin çok farklı üniversitelerinden 110 proje gönderilen "Tuğlayı Keşfet" öğrenci yarışmasının kazananları belli oldu.

yapi.com.tr
“Tuğlayı Keşfet” Yarışması Sonuçlandı

Işıklar Yapı Ürünleri ve Tuğla Akademi Platformu’nun düzenlediği Tuğlayı Keşfet Öğrenci Yarışması yapı malzemesinin bilinen yönlerinin dışında öğrencilerin yaratıcılıkları ile çok farklı tasarımlara ve düşüncelere ulaşılabileceğini ortaya koymayı amaçlamaktadır. Malzemelerin yüzlerce yılda edindiği kimlik, algısal geçmiş ve alışılagelen bilinirliğinin ötesinde tasarımla ilişkilenince çok farklı ele alınabileceğine vurgu yapmayı, öğrenciye düşünmeyi, düşündüğü kadar da düşüncelerini ortaya koyma becerilerini geliştirmeyi hedeflemiştir.

 
Prof. Dr. Nilüfer Akıncıtürk (Uludağ Üniversitesi), Prof. Dr. Mustafa Özgünler (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi), Prof. Dr. Özgür Ediz (Uludağ Üniversitesi), Doç. Dr. Ümit Arpacıoğlu (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi), Doç. Dr. Şebnem Ertaş (Karadeniz Teknik Üniversitesi), Doç. Osman Arayıcı (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi), Dr. Ögr. Üyesi Serhat Anıktar (İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi), Dr. Dieter Figge (Almanya Tuğlacılar Birliği Başkanı) öğrenciler tarafından yoğun ilgi gösterilen yarışmanın jüri üyeleriydi.

Türkiye’nin çok farklı üniversitelerinden 110 proje gönderilmiştir. İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi yarışmanın sergi ve ödül törenine ev sahipliği yapmaktadır. Yarışmaya katılan tüm öğrencilere katılım belgeleri ve ödül sahiplerine plaketleri yapılacak tören ile verilecektir. İkinci elemeyi geçen tüm projelerin sergileneceği törene tüm öğrencilerimizi davet eder, ödül kazanan öğrencileri tebrik ederiz.

Ödül Kazanan Öğrenciler ve Projeleri

Birincilik Ödülü: “SOLITUTE PAVILLION
Büşra Yiğit; Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü
Hasan Oğuzhan Bektaş; Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İç Mimarlık Bölümüİkincilik  Ödülü: “Cephede Yeşeren Hayat”
Buse Çatalbaş; İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Mimarlık Bölümü
Sedanur Dağdelen; İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Mimarlık Bölümü