Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TÜİK Başkanlığında Görev Değişikliği

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkan Vekili Mehmet Aktaş’ın T.C. Merkez Bankası banka meclis üyeliğine seçilmesiyle, TÜİK Başkanlığına Yinal Yağan vekaleten atandı.

yapi.com.tr
TÜİK Başkanlığında Görev Değişikliği

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK)'nun internet sitesinde yer alan duyuru şu şekilde;

"Türkiye İstatistik Kurumu Başkan Vekili Sayın Mehmet Aktaş, 18 Nisan 2019 tarihi itibari ile T.C. Merkez Bankası banka meclisi üyeliğine seçilmiştir. Türkiye İstatistik Kurumunun Başkanlığı'na ise Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Sayın Yinal Yağan vekaleten atanmıştır."

Yinal Yağan Özgeçmiş
1968 yılında Kayseri’de doğan Yinal Yağan, Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden 1989 yılında mezun oldu. Ocak 1991’de Başbakanlık Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı'nda Uzman Yardımcısı olarak memuriyete başladı. 1994’te Hazine ve Dış Ticaret Uzmanı unvanını aldı. Ekim 2000’e kadar Dış Ticaret Müsteşarlığının çeşitli birimlerinde Dış Ticaret Uzmanı ve Uzman Şube Müdürü olarak görev yaptı. Ekim 2000-Ekim 2003 döneminde Tunus’ta Ticaret Müşaviri olarak diplomatik görevde bulundu. Ekim 2003-Haziran 2011 döneminde Dış Ticaret Müsteşarlığının çeşitli birimlerinde Uzman Şube Müdürü ve Daire Başkanı olarak çalıştı. 2011 yılında Ekonomi Bakanlığı'nın bünyesinde yeni oluşturulan Serbest Bölgeler, Yurtdışı Yatırımlar ve Hizmet Genel Müdürlüğü'nde Genel Müdür Yardımcısı (V.) olarak görev yaptı. Tunus’a Ticaret Başmüşaviri olarak atandı, Mayıs 2012-Mayıs 2016 döneminde bu diplomatik görevi yürüttü. 2016 yılında Ekonomi Bakanlığı'ndan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'na geçerek Maden İşleri Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi. Ağustos-Eylül 2018 döneminde Maden İşleri Genel Müdürlüğü görevini vekaleten yürüttü ve 4 Ekim 2018 tarihinde TÜİK’e Başkan Yardımcılığı (V.) görevine atandı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tuik-baskanliginda-gorev-degisikligi_172236.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!