Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Tüm Artemalar, EN 817 ve EN 200 Standartlarına Uygunluk Belgesi aldı

Artema sektöründe bir ilke daha imza atarak, Avrupa Standartlarına Uyumluluk Belgeleri olan TSE EN 817 ve 200 ü tüm serileri için alan ilk üretici old

Vitra-Artema PartnersClub İletişim/Sayı 8rtema sektöründe bir ilke daha imza atarak, Avrupa Standartlarına Uyumluluk Belgeleri olan TSE EN 817 ve 200 ü tüm serileri için alan ilk üretici oldu.

Kendi alanında Türkiye’nin ilk ISO 9001 sertifikalı üreticisi olan Artema, Mart 2002 tarihinde, bir ilke daha imza atarak Avrupa kalite standartlarına uygun, gürültü testlerinde 1. sınıf akustik özelliğe sahip tek ve çift kumandalı batarya üretimini , Avrupa standartlarında belgeledi. Böylece, tüm Artema’ların sessiz çalışma özelliği TSE tarafından Avrupa Standartlarında onaylanmış oldu.

Artema TS EN 817 belgesini tek kumandalı bataryalarda tüm armatür serilerinde ankastre banyo/duş, bide, tüm lavabo ve evye bataryası seçenekleri için alırken.; çift kumandalı bataryalar ve musluklar için TS EN 200 belgesini tüm seriler ve tüm ürün gamını kapsayacak şekilde, Türkiye’de sektöründe alan ilk kuruluş oldu.

TSE Avrupa’da yürürlükte olan EN 200 ve EN 817 standartlarını bire bir kabul ederek Eylül 2001 tarihinden itibaren yurt içinde uygulamaya aldı. Yeni standartlara göre armatürde uygulanan yeni metodlar; kartuş ömür testi, çıkış borusu testi ve akustik özellikler ile bu özelliklerin doğrulanmasıdır.

Armatür sektöründe orta ve üst segmentlerde Türkiye pazar lideri konumunda olan ve ürünlerini çağdaş teknoloji ile üretip Eczacıbaşı kalitesiyle sunan Artema 1979 yılında Bozüyük’te 23.000 m.2’si kapalı alan olmak üzere 110.000 m.2’lik alanda banyo ve mutfak armatürleri üretmek için kuruldu. 1995 yılında faaliyet alanına banyo aksesuarlarını da ekledi. 2001 yılına gelindiğinde ise özellikle yurt içi pazardaki yerini güçlendirmek adına banyo çözümlerinin yanında mutfak çözümlerini de sunmayı hedefleyen Artema, temel amacını “banyo-mutfak armatür ve aksesuarlarında, müşteri istek ve beklentilerini aşarak karşılayan kuruluş” olmak şeklinde tanımlıyor.

Artema markalı tek kumandalı bataryalar 70.000 açma-kapama, musluklar ve çift kumandalı bataryalar ise 200.000 açma-kapama özelliği taşımaktadır. Artema üretmekte olduğu tüm armatür ürünlerine 5 yıl garanti vermektedir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tum-artemalar-en-817-ve-en-200-standartlarina-uygunluk-belgesi-aldi_736.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!