Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Büyük Şehir, Büyük Borç

Tüm Otobüsler Hacizliymiş

Büyükşehir Belediyesi’nin borçları baş ağrıtmaya devam ediyor. Kızılay’a kan bağışında kullanılmak üzere üç otobüsün bağışlanması yönünde geçtiğimiz aylarda alınan karar bir türlü uygulanamazken, bu süreç tüm EGO otobüsleri üzerinde haciz olduğunu ortaya çıkardı.

Hürriyet Ankara
Tüm Otobüsler Hacizliymiş

Büyükşehir Belediyesi’nin geçmişe dönük borçları baş ağrıtmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediye Meclisi’nde geçtiğimiz aylarda alınan Kızılay’a kan bağışında kullanılmak üzere üç otobüsün bağışlanması kararı bir türlü uygulanamıyor. Belediyenin borçları yüzünden, EGO otobüsleri üzerindeki hacizler bağışın yapılmasını engelliyor.

Büyükşehir Belediye Meclisi’nde bu durumu gündeme getiren MHP Grup Başkanvekili Hamit Yavuz, “Kızılay’daki arkadaşlar kan bağışı için bağışlanan üç otobüsün kendilerine halen ulaşmadıklarını bizlere iletti” dedi.

Hibe için yol aranıyor

Kızılay’ın ihtiyacı olan kan bağışı için kullanılacak üç otobüsün bir an önce ilgililere ulaştırılması gerektiğini belirten Yavuz şunları söyledi:

“Geçtiğimiz aylarda Kızılay’a bağışlanmak üzere üç EGO otobüsüyle ilgili kararı Meclisimizden almıştık. Karar alınırken Melih Bey’e bağışların yanı sıra araçların dış giydirmelerini de ihtiyaç doğrultusunda biz yapalım teklifinde bulunmuştuk. Onlar da kabul etmişti.

Ancak bağış bir türlü gerçekleştirilememiş. Kızılay’dan emekli bir bürokrat olduğum için oradaki arkadaşlarımla sohbetimiz sırasında öğrendim. EGO’nun ilgili birimi eski borçlar yüzünden araçların hibelerinin yapılamadığı bilgisini verdi. Hibenin yapılabilmesi için yol arıyorlarmış”.

Hibe yerine kiralama çözümü

Araçların üzerindeki hacizleri doğrulayan Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürü Ömer Ulu, “EGO otobüslerinin tümünde belediyenin geçmişe dönük borçları yüzünden haciz var. Kızılay’a bağışlanacak otobüslerdeki sorun da bundan kaynaklanıyor. Biz de hibe yerine bu üç aracı kiralama yoluyla Kızılay’a vermeye karar verdik. Diledikleri şekilde kullanacaklar. Kısa zamanda bu işlemi yapıp, Kızılay’a bağışı yapacağız” dedi.

Polis otobüsü parka çekmişti

EGO otobüslerindeki hacizler geçtiğimiz günlerde de ilginç bir olay yaşanmasına neden olmuştu. Bir kazaya karışan EGO otobüsüyle ilgili yasal işlemi yapan polisler aracın üzerindeki hacizi görünce otobüsü parka çekmişlerdi. Hacizlerin otobüsün çalıştırılmasına engel olmadığının yetkililerce bildirilmesi üzerine belediye otobüsü emniyetin parkında alınabilmişti.

ETİKETLER: kent ulaşım
http://www.yapi.com.tr/haberler/tum-otobusler-hacizliymis_83209.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!