Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Turizmde Vizyon Değişikliği 'Yabancı'yı Anadolu'ya Çekiyor

Türkiye'nin turizm politikasındaki değişiklik, yabancı yatırımcıların dikkatinin de sahillerden iç kesimlere doğru kaymasını sağladı. Yabancı yatırımcılar, Anadolu'nun turistik potansiyel taşıyan bölgelerini gözaltına aldı.

Dünya Gazetesi
Turizmde Vizyon Değişikliği 'Yabancı'yı Anadolu'ya Çekiyor

ürkiye'nin turizm politikasındaki değişiklik, yabancı yatırımcıların dikkatinin de sahillerden iç kesimlere doğru kaymasını sağladı.

İngiltere'den yayın yapan ve yurtdışında gayrimenkul almayı planlayan İngilizler'e danışmanlık hizmeti veren internet sitesi Foreign Property Buyer'da (FPB) yayınlanan haberde, Türk hükümetinin turizm politikasında yaptığı değişikliğin olası etkileri ele alındı. Buna göre 'Türkiye'nin sadece deniz, kum ve güneşten ibaret olmadığı ve 4 mevsim turistleri çekebilecek güzelliklere sahip olduğu' fikrini temel alıp, ülkenin tamamını pazarlama planına dayanan politika, yabancı küçük yatırımcıları da cezbedecek. Yeni gelişecek pek çok turizm bölgesinde yabancı küçük yatırımcının, kiraya vermek için ev almaya yöneleceği ifade ediliyor.

FPB'den bir sözcü yaptığı açıklamada "Yeni pazarlama stratejisi, henüz keşfedilmemiş turistik alanlar yaratacak. Bu bölgelerde gayrimenkul fiyatları görece ucuz olduğu için, pazara erken girenlere büyük getiriler sağlayacaktır" dedi. Bu bölgelerde fiyatların gözde turizm merkezlerine göre daha ucuz olacağına dikkat çeken sözcü, "Turistik potansiyeli olan bölgeye yatırım yapan, bu işten karlı çıkar" diye konuştu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, 2023 yılında yıllık 50 milyon turist ve 50 milyar dolar turizm geliri hedefi koymuştu. Bakanlık, bu sayede turizm sektöründe istihdam edilen insan sayısını da 5 milyona çıkarmayı hedefliyor.

Türkiye'nin zengin tarihi ve kültürel yapısından faydalanacak politikanın yanında, sağlık ve kongre turizmi gibi daha dar alanlarda da potansiyelin değerlendirilmesi planlanıyor. Bu çerçevede 10 yeni konferans merkezi, 40 yeni marina ve 25 büyük liman için altyapı projelerinin hazırlandığı belirtiliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turizmde-vizyon-degisikligi-yabanciyi-anadoluya-cekiyor_60440.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!