Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Türk Demirdöküm Gözünü Çin Pazarına Dikti / 2002 Karı 13.7 Trilyon Lira

Türk Demir Döküm Fabrikaları A.Ş, 2002 yılında 13 trilyon 715 milyar lira kar elde etti. Şirket ayrıca bu yıl içinde Çin pazarında elektrikli yağlı

Dünyab>Türk Demir Döküm Fabrikaları A.Ş, 2002 yılında 13 trilyon 715 milyar lira kar elde etti. Şirket ayrıca bu yıl içinde Çin pazarında elektrikli yağlı radyatör üretecek.
Türk Demir Döküm'ün İstanbul'da yapılan 48. Olağan Genel Kurul toplantısında açıklanan raporda şirketin faaliyet planları ve geçmiş yıla ait kar ve satış rakamları hakkında bilgi verildi. Buna göre Çin'de yerleşik bir firma olan Chung Mei Industries Limited ile 26 Temmuz 2002 tarihinde imzalanan ortaklık anlaşması doğrultusunda Çin'de elektrikli yağlı radyatör üretileceği bildirildi. Ayrıca iklimlendirme alanında Amerikan York firması ile stratejik işbirliği yapılarak gizlilik ve genel distribütörlük anlaşması imzalandığı, bu anlaşma çerçevesinde de York sistem klimalarının iç pazara DemirDöküm-York markasıyla sunulacağı kaydedildi.

Geçtiğimiz yıla ait rakamlarında yer aldığı Yönetim Kurulu raporunda, şirketin net cirosunun yüzde 47 artışla 209 trilyon 172 milyar liraya yükseldiği, ihracatın yüzde 50 artarak 54 milyon dolara çıktığı kaydedildi. Şirketin 2002 yılındaki net karının ise 13 trilyon 715 milyar lira olduğu bildirildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turk-demirdokum-gozunu-cin-pazarina-dikti-2002-kari-13-7-trilyon-lira_3721.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!