Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

DemirDöküm: Çin’de Sabırla Yürüyoruz

Son bir yılda Çin'de üç şirket kuran DemirDöküm Genel Müdürü Melih Batılı, bu ülkenin sabır isteyen bir pazar olduğunu belirterek, ‘‘Bu pazara ihra

Hürriyetb>Son bir yılda Çin'de üç şirket kuran DemirDöküm Genel Müdürü Melih Batılı, bu ülkenin sabır isteyen bir pazar olduğunu belirterek, ‘‘Bu pazara ihracat yapabilmek için hem ekonomik olarak güçlü, hem de duygusal yönden biraz sabırlı olmak gerekiyor’’ dedi.

Koç Topluluğu'nun aylık dergisi ‘‘Bizden Haberler’’ de yer alan söyleşisinde, Çin ekonomisinin çok büyük olduğuna dikkat çeken Melih Batılı, Türkiye'nin de bu dev pazardan pay alması gerektiğini söyledi.

Çin'in 1.3 milyar nüfusu ve 500 milyar dolarlık yıllık ticaret hacmiyle dünyanın en büyük ekonomilerinden birine sahip olduğunu hatırlatan Batılı, ‘‘Böylesine dev bir ekonomide Türkiye'nin payı yok denecek kadar az. Çünkü Çin sabır isteyen bir pazar. Çinliler ince eleyip, sık dokuyan ve güvenerek mal almayı tercih eden insanlar’’ diye konuştu.

DemirDöküm'ün Çin'de klima üretimi için de fizilibilite çalışmaları yaptıklarını belirten Batılı, Çin'deki şirketleriyle ilgili şu bilgileri verdi: ‘‘2002 yılında Hong Kong merkezli, Chung Mei International Holdings Ltd. şirketiyle stratejik ortaklık geliştirdik. Bu ortaklıkla Hong Kong'da DemirDokum Chung Mei Ind.ltd.'yi kurduk. Arkasından tamamı bu şirketimizin iştiraki olan Dongguan Dei Chung Electrical Appliances Ltd'.yi faaliyete geçirdik. Son olarak da Çin'in Tianjin serbest bölgesinde Tianjin Demrad Int.'ı kurduk.’’

DemirDöküm'ün Avrupa'da daralan pazara rağmen İngiltere'nin panel radyatör pazarından yüzde 8 pay aldığına dikkat çeken Batılı, geçtiğimiz mart ayında İngiltere'de DD Heating Ltd'yi kurduklarını belirtti. Batılı, 38 ülkeye ihracat yaptıklarını söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/demirdokum-cinde-sabirla-yuruyoruz_4846.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!