Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

"Türk Firmaları Malezya'da Daha Fazla Yer Almalı"

Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Özer, "Malezya'da özellikle inşaat konusunda ülkeye hakim çok önemli firmalar pazarı paylaşmış durumdalar"dedi.

yapı.com.tr/AA
"Türk Firmaları Malezya'da Daha Fazla Yer Almalı"

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Özer, Malezya'da özellikle inşaat konusunda ülkeye hakim çok önemli firmaların pazarı paylaşmış durumda olduğunu bildirdi.

Özer yaptığı yazılı açıklamada, Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'daki "D-8 özel sektör toplantısı"na katıldığını, Bangladeş, Türkiye, Endonezya, İran, Malezya, Nijerya ve Pakistan temsilcilerinin güncel konuları ele aldığını belirti.

Türk firmalarının Malezya'da daha fazla yer alması gerektiğine inandığını kaydeden Özer, açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Ülkeler arası işbirliğini artırarak ekonomiyi çok daha iyi yerlere getireceğimize inanıyorum. Malezya'da özellikle inşaat konusunda ülkeye hakim çok önemli firmalar pazarı paylaşmış durumdalar. Ancak Malezya'da simgesel binalara daha çok önem verilmektedir. Bu nedenle Petronas kulelerine benzer bir yapının, bir Türk firması tarafından yapılması ve yapılan bu kuleye de ismini vermesi çok önemli bir prestij kaynağı olacaktır. Ayrıca gıda konusu ayrı bir önem taşımaktadır. Ülkede Türk restoranları açılmalıdır."

http://www.yapi.com.tr/haberler/turk-firmalari-malezyada-daha-fazla-yer-almali_134072.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!