Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Türk İşadamının Büyük Başarısı

Dubai Veliaht Prensi için dünyanın en büyük yatını Dubai'de tersane kurarak inşa eden Kahraman Sadıkoğlu şimdi de bu küçük ülkede ada yapacak. Ülkele

Hürriyet
Türk İşadamının Büyük Başarısı

ubai Veliaht Prensi için dünyanın en büyük yatını Dubai'de tersane kurarak inşa eden Kahraman Sadıkoğlu şimdi de bu küçük ülkede ada yapacak.
Ülkelerini yapay adalarla büyütmeye çalışan Dubaililer ‘‘Palm Island 1 Jumeirah’’ adlı ilk projeden sonra ikinci ada olarak ‘‘Palm Island 2 Jebel Ali’’ projesine başladılar. 16 kilometre uzunluğunda mendirek ve palmiye dalları şeklinde oluşan yeni proje için açılan ihaleye katılan Sadıkoğlu Grubu, Hollanda, Almanya, Danimarka ve Kanada firmalarını geride bıraktı.


Dünya çapında ihale
Özellikle Hollanda ve Almanya'nın Dubai'de kartel olduğunu söyleyen Kahraman Sadıkoğlu, ‘‘Bu ülkelerin arasından sıyrılarak dünya çapında olan bu ihaleyi almak bizim için çok önemli. Biz bir Türk firması olarak Dubai'de kapıyı açtık. Bundan sonra devamı gelecek’’ dedi. İnşaat maliyeti 3.5 milyar dolar olan iki ada ile Dubai sahili 35 kilometreden 124 kilometreye çıkacak.

400 Türk çalışacak
Sadıkoğlu Grubu'nun 200 milyon metreküp taş ve kum taşıyarak altyapısını oluşturacağı adanın yapımında 400 Türk işçisi çalışacak. Kahraman Sadıkoğlu ve oğlu Kemal Sadıkoğlu'nun altyapısını kuracağı palmiye dalları şeklindeki yapay adanın üzerine Dubaililer oteller ve villalar kuracak.

Denizde dev palmiye
Tüm hızıyla yürütülen çalışmalar tamamlandığında, tesisler, kuşbakışı denize uzanmış bir palmiye ağacını anımsatacak. Palmiyenin her bir yaprağının iki tarafında plajlar bulunacak. Otellerin ve villaların yükseleceği yapay adanın dünyanın en önemli turizm tesislerinden biri olacağı belirtildi.

Büyük projelere imza attı
Kahraman Sadıkoğlu, daha önce de Dubai Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Raşid el-Mahdum için dünyanın en büyük yatını inşa etmişti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turk-isadaminin-buyuk-basarisi_2065.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!