Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Türk Kültürünün Canlı Enerjisi, İtalyan Tecrübesi İle Buluşuyor
 

Istanbul Design Week, Dream Design Factory (dDf) ve DesignPartners ortaklığında kurulan yeni bir oluşum tarafından düzenleniyor: Design in Turkey. Bu oluşum Türk kültürünün canlı enerjisiyle İtalyan tecrübesini buluşturuyor.

Akaretler W Hotel’de gerçekleştirilen basın toplantısında, İstanbul Tasarım Haftası’nın 2008 planlarını aktaran dDf yöneticilerinden Arhan Kayar, dDf’in Milano’daki dünyaca ünlü “ZonaTortona Design” etkinliğinin organizatörü DesignPartners ile kurduğu ortaklığı açıkladı. Kayar, bir yıldır süren görüşmeler sonucunda oluşan bu ortaklıkla, Design Week’in Avrupa ve Asya’nın ortak çekim noktası olacak bir tasarım organizasyonuna doğru evrilmesini hedeflediklerini söyledi. Kayar aynı zamanda, ‘Design in Turkey’ adı verilen işbirliğinin yalnızca IDW ile sınırlı kalmayacak bir oluşum olduğunu da müjdeledi. Girişimin misyonu, Türk tasarımının günümüzdeki güçlü yaratıcılık gelişimini, dinamik düşünce sistemini ve ticari büyümesini sürdürmesine destek olmak olarak açıklanırken, ‘Design in Turkey’ nin amaçları arasında pazarlama, iletişim ve tasarım kültürü çerçevesinde uluslararası görünürlüğü artırmak olduğu aktarıldı.

Kayar’dan sonra sözü alan DesignPartners’ın coCEO’su Maurizio Ribotti, farklı bir özgün tasarımlı bir ortamda gerçekleştirilen toplantı için W Hotel’e teşekkürlerini sunarak başladığı konuşmasında, bu ortak girişimin güzel ve uzun soluklu sonuçları olacağına inandığını sözlerine ekledi. Design in Turkey çatısı altında gerçekleşecek tüm etkinliklerin, tasarım kültürünün geliştirilmesine ve sektörde mesleki gelişime katkıda bulunacağına değinen Ribotti, “uluslararası perspektifte bir yerel proje” olarak nitelendirdiği İstanbul Tasarım Haftası’nın ana proje olduğunun fakat başka fikirlerinde de doğduğunun altını çizdi.

Konu Başlıkları Burada Görünecek


http://www.yapi.com.tr/haberler/turk-kulturunun-canli-enerjisi-italyan-tecrubesi-ile-bulusuyor_95810.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!