Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Türk Markası Makel, Rusya'da Her Binada

Rusya'da inşaat sektöründe aktif olarak çalışan Türk firmaları, mamul ürün ihracında da Rusya pazarında hızla büyümeye devam ediyor. Türkiye'nin önde gelen elektrik malzemeleri üreticisi Makel, ürün gamı ile Rusya pazarının yüzde 30'una ulaştı. Makel, Rusya'da hemen her binaya girmiş durumda.

Zaman Gazetesi
Türk Markası Makel, Rusya'da Her Binada

Rusya'da inşaat sektöründe aktif olarak çalışan Türk firmaları, mamul ürün ihracında da Rusya pazarında hızla büyümeye devam ediyor. Türkiye'nin önde gelen elektrik malzemeleri üreticisi Makel, ürün gamı ile Rusya pazarının yüzde 30'una ulaştı. Makel, Rusya'da hemen her binaya girmiş durumda. 2010'da 50 milyon doların üzerinde ihracat gerçekleştiren firma, bu yıl ihracatını yüzde 40 artırmayı hedefliyor. Şirket, 40'tan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Makel Satış ve Pazarlama Koordinatörü Nihat Ünver, "Sektörde ihracat rakamları açısından uzun yıllardır bir numarayız. Batı Avrupa ülkeleri başta olmak üzere yeni ülkeleri de portföyümüze katmaya başladık." dedi.

Toplam satışlarının yüzde 65'lik kısmını ihracatın oluşturduğuna değinen Ünver, "Rusya ihracat pazarı olarak Türkiye açısından büyük önem taşıyor. Ülkenin nüfus büyüklüğü, yenilenmekte olan altyapı, üstyapı imkanları bizler adına büyük bir potansiyel demek. Rusya'da sektörde ilk sıralardayız. Rusya'da sektörde yüzde 30 büyüklüğe sahip olduğumuzu rahatlıkla söyleyebilirim. Bu pazar payına dünya çapında yabancı markalar ve ucuz Çin ürünleri arasında kıyasıya bir rekabetle pazarda yer edindik. Makel kendi sektöründe Rusya'da en çok bilinen, tercih edilen ve aranan markalar arasında yer alıyor." şeklinde konuştu.

Makel Rusya Pazarlama Şube Müdürü Fatih Özhan da, Rusya'da Makel markasının ulaşmadığı bir yerleşim birimi kalmadığına ve her binada mutlaka Makel marka bir ürünün kullanıldığına dikkat çekti.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/turk-markasi-makel-rusyada-her-binada_88453.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!