Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Türk Yatırımcı ABD'de Ofis Avında

ABD'de yaşayan Türk girişimci Nevin Sanlı, Avrupalı ve Türk girişimcilerden oluşan Astrum isimli bir fon kurarak ABD'deki ofis projeleri başta olmak üzere ticari gayrimenkullere ortak arıyor. Sanlı, ilk aşamada 120 milyon dolarla kurdukları fonla ilk durağını Brüksel'de yaptığı yatırım toplantılarının ikinci ayağını İstanbul'da yaptı.

Sabah Gazetesi
Türk Yatırımcı ABD'de Ofis Avında

ABD'de yaşayan Türk girişimci Nevin Sanlı, Avrupalı ve Türk girişimcilerden oluşan Astrum isimli bir fon kurarak ABD'deki ofis projeleri başta olmak üzere ticari gayrimenkullere ortak arıyor. Sanlı, ilk aşamada 120 milyon dolarla kurdukları fonla ilk durağını Brüksel'de yaptığı yatırım toplantılarının ikinci ayağını İstanbul'da yaptı. Astrum fonunun 50 milyon dolarını Türkiye'den yatırımcılardan sağladıklarını söyleyen Sanlı, "Büyük bir ilgi var. Türk yatırımcılar ABD'de düşen değerler ve düşük dolar kurunun avantajını yakalamak istiyor" diye konuştu. Türk yatırımcıların tamamının şirket değil bireysel yatırım olarak fona ortak olduğunu söyleyen Sanlı, her girişimcinin minimum 1 milyon maksimum ise 5 milyon dolar yatırabildiğini söyledi.

Yılda % 17 getiri

Şanlı, her sene yüzde 17 gibi kazanç hedeflediklerinin söyleyerek "1 milyon doları ile fona katılanların 5 sene sonra kazancını 2.1 milyon dolara çıkaracağını öngörüyoruz" dedi.

'150 milyon $ nakiti olan aileler soruyor'

Sanlı, daha fazla yatırım yapmak isteyen yatırımcılara özel bir fon oluşturduklarını söyleyerek "20 milyon doların üstünde yatırım yapmak isteyenler oluyor, bunları özel fonumuza devrediyoruz" dedi. Şanlı, "Özel fonda yatırımcıların istediği tarzda gayrimenkuller alıyoruz. Türkiye'den konuştuğumuz sayılı aileler var. Adını açıklamayamam. Ancak bu özel fonlara yatırmak isteyenlerin ellerinde en az 150 milyon dolar nakit para var" diye konuştu.

Yatırımcı çeşitlilikten kazanıyor

Sanlı, yatırımcıların ABD'de gayrimenkul almayı tercih etmelerinin nedenini "Piyasada değerler yüzde 70'e yakın düştü. Biz bu fonun parasını onlarca farklı binaya yatırıyoruz. Yatırımları onlarca projeye dağıttığımız için çeşitlilikten kazanma şansı var. Bu şekilde risk düşüyor, daha büyük alım gücü oluyor" dedi.

Lojistik ve depolara da ilgi var

Fon ile sadece sürekli gelir getiren ofis binaları, sanayi binaları, lojistik veya depo tipi binalara yatırım yaptıklarını dile getiren Sanlı, "Bireysel gayrimenkule kesinlikle yatırmıyoruz. Bu bizim gibi fonlar için çok riskli. 1000 tane ev almanız lazım, onları ayrı ayrı işletmek de büyük problem" diye konuştu.

ETİKETLER: gayrimenkul
http://www.yapi.com.tr/haberler/turk-yatirimci-abdde-ofis-avinda_86711.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!