Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

"Türkiye Enerjide Anahtar Ülke"

"Enerji Geleceğimize Köprüler" temasıyla düzenlenen 22. Dünya Petrol Kongresi, 9 Temmuz Pazar günü İstanbul Kongre Merkezi'nde başladı.

yapi.com.tr
"Türkiye Enerjide Anahtar Ülke"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, katılımcıların küresel petrol sektöründeki kilit konuları tartışacağı 22. Dünya Petrol Kongresi kapsamında  bir konuşma gerçekleştirdi.

Cumhuriyet'in haberine göre, Türkiye’nin bölgesel enerji projeleri için bir oyun kurucu ve güvenilir bir ortak olarak en önemli bölgesel aktörlerden biri olduğunu ifade eden Bakan Albayrak, konuşmasında, “Barışa, refaha ve arz güvenliğine katkı sağladığı sürece yatırımları desteklemeye devam edeceğiz. 'Enerji için Anahtar ülke Türkiye' sloganını bu kongrede motto olarak belirledik" ifadelerini kullandı.

Sıvılaştırılmış Yüzer LNG Santrali ile ilgili olarak, "FSRU ünitemizi faaliyete aldık ve yakın zamanda ikincisini de hayata geçireceğiz” diyen Albayrak, "Türkiye bölgesel enerji projeleri için bir oyun kurucu ve güvenilir bir ortak olarak en önemli bölgesel aktörlerden biridir. Barışa, refaha ve arz güvenliğine katkı sağladığı sürece yatırımları desteklemeye devam edeceğiz. 'Enerji için Anahtar ülke Türkiye" sloganını bu kongrede motto olarak belirledik” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiye-enerjide-anahtar-ulke-_160193.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!