Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Türkiye 'Kolay İş Yapma Ligi'nde Orta Sıralarda

Türkiye, Dünya Bankası'nın İş Yapma Kolaylığı (Doing Business 2014) raporunda geçen yıla oranla 3 basamak yükselerek 69. sırada yer aldı.

yapi.com.tr / AA
Türkiye 'Kolay İş Yapma Ligi'nde Orta Sıralarda

Dünya Bankası'nın ülkelerin yatırım ortamını etkileyebilecek şirket kuruluşu, vergi politikaları, istihdam, lisans alma süreci, yatırımcıların korunması gibi çeşitli göstergeleri temel alarak karşılaştırmalı bir değerlendirme sunan yıllık raporunu açıkladı. Türkiye, geçen yıl raporda 'iş yapma kolaylığı' bakımından 72. sırada yer alırken, bu yıl 189 ülke içerisinde 69'uncu oldu. Türkiye böylece 3 basamak yükseldi.

Türkiye, raporda yer alan endekslerden 'yatırımcıların korunması' endeksinde ise geçen yıla göre 33 basamak yükselerek 34. sıraya çıktı. 'Bir işe başlama' sıralamasında 93. sırada yer alan Türkiye, 'vergi ödeme' sıralamasında 3 basamak yükselerek 71. sırada yer aldı. Raporda, Türkiye'nin yatırımcıların korunmasını güçlendirdiği belirtilirken, "Türkiye, parsel planı teslim süresini sınırlamak ve iskan izni için gereken belgeleri azaltarak inşaat ruhsatlarını almak için gereken zamanı azalttı" ifadelerine yer verildi.

Raporda dünyanın en kolay iş yapılabilen ilk on ülke ise sırayla Singapur, Hong Kong (Çin), Yeni Zelanda, ABD, Danimarka, Malezya, Kore, Gürcistan, Norveç ve İngiltere oldu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiye-kolay-is-yapma-liginde-orta-siralarda_113463.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!