Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Türkiye PVC Pencere ve Kapıda Dünya İkincisi

Esen Profil Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Salih Esen, Türkiye’nin, PVC kapı ve pencere sektöründe dünya ikincisi olduğunu söyledi.

Ticaretb>Esen Profil Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Salih Esen, Türkiye’nin, PVC kapı ve pencere sektöründe dünya ikincisi olduğunu söyledi. Esen, PVC kapı ve pencerede Türkiye’nin büyük bir mesafe katettiğini dile getirdi.

Sektörde kısa sürede büyük bir rekabet ortamının oluştuğuna dikkati çeken Esen, “Türkiye, PVC kapı ve pencere sektöründe Almanya’dan sonra dünyanın ikinci en büyük üreticisi oldu. 55 civarındaki firmanın üretim yaptığı sektör, büyük bir ihracat kapasitesine sahip. Ancak iç piyasada arz-talep dengesizliği nedeniyle fiyatlar oldukça düşük” dedi.

PVC’nin ahşap pencere ve kapıların yerini almaya başladığını hatırlatan Esen, PVC’nin sağlığa zararlı olduğu ile ilgili iddiaları kanıtlayacak herhangi bir bilimsel bulgu olmadığına dikkati çekti. Salih Esen, şöyle konuştu:

“Bu ürün, Avrupa ülkelerinde de hızlı bir talep görüyor. Zararlı olsaydı Almanya, İngiltere gibi ülkelerde bu kadar büyük bir talep görmezdi. PVC ürünleri, ağaç tüketimini azaltması ve ısı izolasyonunda diğer ürünlere göre daha başarılı olmasıyla doğaya büyük katkı sağlıyor. Türkiye’de ise arzın çok fazla olması, kalitesiz üretimi de beraberinde getirdi. Sektördeki kalitesiz ürünler tüketicinin PVC ürünlerine olan güvenini sarsar hale geldi.”

Esen Profil, olarak PVC kapı ve pencere pazarında 6 ya da 7. sırada olduklarını söyleyen Esen, “2002 yılında 8 bin 500 ton üretim yaptık, bu yıl bunu 11 bin tona çıkarmayı planlıyoruz. 2002’de artırdığımız satış kanallarını bu yıl da geliştireceğiz. Ayrıca bir reklam ve tanıtım projesini uygulamaya koyacağız. Bu yatırımlarla 2003’de sektörde ilk üçe girebilmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiye-pvc-pencere-ve-kapida-dunya-ikincisi_3084.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!