Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Türkiye, ''Rio+20 Zirvesi''ne Hazırlanıyor

Kalkınma Bakanlığı, Haziran ayında Brezilya'da gerçekleştirilecek Rio+20 Zirvesi çerçevesinde yarın Ankara'da ''Sürdürülebilir Kalkınma: Geleceği Sahiplenmek'' konulu bir panel düzenleyecek.

yapi.com.tr / AA
Türkiye, ''Rio+20 Zirvesi''ne Hazırlanıyor

Kalkınma Bakanlığı, Haziran ayında Brezilya'da gerçekleştirilecek Rio+20 Zirvesi çerçevesinde yarın Ankara'da ''Sürdürülebilir Kalkınma: Geleceği Sahiplenmek'' konulu bir panel düzenleyecek.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Türkiye'nin 20-22 Haziran 2012 tarihinde Brezilya'da gerçekleştirilecek Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Konferansı'na (Rio+20) yönelik hazırlıkları, Kalkınma Bakanlığı sorumluluğu ve koordinasyonunda devam ediyor.

Kalkınma Bakanlığı bu kapsamda, 22 Şubat 2012 tarihinde Ankara'da ''Sürdürülebilir Kalkınma: Geleceği Sahiplenmek'' konulu bir panel düzenleyecek. Açılışını Kalkınma Bakanı Sayın Cevdet Yılmaz'ın yapacağı paneli, Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı Kemal Madenoğlu yönetecek.

Kamu, iş dünyası ve sivil toplum temsilcileriyle Avrupa Birliği, Dünya Bankası ve Birleşmiş Milletler gibi uluslararası kuruluşların temsilcilerinin katılacağı panelde; sürdürülebilir kalkınmanın temel bileşenleri olan ekonomi, toplum ve çevre boyutlarının bütüncül bir şekilde ele alınmasına duyulan ihtiyaç, Zirvenin uluslararası ve ulusal düzeydeki önemi, sürdürülebilir kalkınma prensiplerinin uygulama araçları, sürdürülebilir kalkınmanın ekonomik ve finansman boyutları, sürdürülebilir kalkınma için çevre ve doğal kaynakların uygun yönetimi, sürdürülebilir kalkınma için kadının, gençlerin, engellilerin güçlendirilmesi, yoksullukla mücadele ve hakkaniyet ile sürdürülebilir kalkınmanın siyasi boyutu konuları ele alınacak.

Panelde, Dünya Ekonomik Forumu Konsey Başkanı Simon Zadek, Hazine Müsteşar Yardımcısı Cavit Dağdaş, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sedat Kadıoğlu, SETA Vakfı Başkanı Taha Özhan, KAGİDER Başkanı Gülden Türktan ve BM Kalkınma Programı Bölge Direktörü Jens Wandel konuşmacı olarak yer alacak.

Panel; Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Konferansı (Rio+20) öncesinde, yoksulluğun ve refahın, riskler ve fırsatların bir arada olduğu dünyada, sürdürülebilir kalkınma ihtiyacının tartışılması ve yol gösterici küresel politikaların belirlenmesi açısından büyük önem taşıyor.

ETİKETLER: kurum çevre
http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiye-rio-20-zirvesine-hazirlaniyor_90850.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!