Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

3.800 İşadamı, Yedi Milyar...

'Türkiye, Yenilenebilir Enerjide de Köprü Olabilir'

ABD Enerji Bakanlığı ve Amerikan Türk Konseyi tarafından İstanbul'da düzenlenen Enerji Verimliliği Konferansı'na katılan ABD Enerji Bakan Yardımcısı Cathy Zoi, Türkiye'nin son 2-3 yılda enerji konusunda önemli gelişmelere imza attığını söyledi. Enerji verimliliği ve yenilenebilir enerjiden sorumlu bakan yardımcısı Zoi, Türkiye'nin 'enerji

Sabah Gazetesi
'Türkiye, Yenilenebilir Enerjide de Köprü Olabilir'

ABD Enerji Bakanlığı ve Amerikan Türk Konseyi tarafından İstanbul'da düzenlenen Enerji Verimliliği Konferansı'na katılan ABD Enerji Bakan Yardımcısı Cathy Zoi, Türkiye'nin son 2-3 yılda enerji konusunda önemli gelişmelere imza attığını söyledi. Enerji verimliliği ve yenilenebilir enerjiden sorumlu bakan yardımcısı Zoi, Türkiye'nin 'enerji verimliliği' programını hayata geçirerek bu konuda bölgede rol model olmaya aday olduğunu ifade etti.

Türkiye'nin, Nabucco'dan sonra yenilenebilir enerji alanında da bölgede köprü vazifesi görebileceğini dile getiren Zoi, "Türkiye, çok büyük miktarda yenilenebilir enerji kaynağına sahip. Tıpkı ABD'deki gibi güneş ve rüzgâr enerjisi potansiyeli mükemmel. Türkiye ve ABD, benzer projeler üzerinde yoğunlaşıyor ve enerji verimliliğinin artırılması çalışmalarına ağırlık veriyor. Umarım her iki ülke de diğer alanlardaki işbirliğini yenilenebilir enerji alanına da taşır" diye konuştu.

'Umarım işbirliği artar'

İstanbul programı dahilinde yenilenebilir enerji alanındaki çalışmalar hakkında bilgi almak için araştırma merkezlerini de ziyaret edeceğini açıklayan Zoi, "ABD'de şuan enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji alanında çok sayıda proje devam ediyor. Bu konuda işbirliğinin artması ve sürmesini umuyorum" dedi.

ETİKETLER: yeşil ekonomi
http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiye-yenilenebilir-enerjide-de-kopru-olabilir_80052.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!