Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'Türkiye-Yunanistan Doğalgaz Boru Hattı' İhalesine Teklif Verme Süresi 1 Kasım'a Uzatıldı

BOTAŞ'ın 'Güney Avrupa Ringi Projesi' kapsamında açtığı ve 30 Eylül'de yapılması öngörülen 'Türkiye-Yunanistan Doğalgaz Boru Hattı' inşaatı işi içi

Dünyab>BOTAŞ'ın 'Güney Avrupa Ringi Projesi' kapsamında açtığı ve 30 Eylül'de yapılması öngörülen 'Türkiye-Yunanistan Doğalgaz Boru Hattı' inşaatı işi için açılan ihalenin, teklif süresinin 1 Kasım 2004 tarihine kadar uzatıldığı bildirildi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'ndan alınan bilgiye göre, 25 firmanın katıldığı 'Türkiye-Yunanistan Doğalgaz Boru Hattı' ihalesinin teklif süresi, katılımcı firmaların hazırlıklarını tamamlayamamaları nedeniyle 1 Kasım 2004 tarihine kadar uzatıldı.

Söz konusu proje, 36 inç çapında Yüksek Basınçlı Doğalgaz Çelik Boru Hattı Sistemi yapımını öngörüyor. Yaklaşık olarak 193.2 kilometre/36" kara boru hattı, yaklaşık olarak 16.9 kilometre/36" deniz boru hattı, Çanakkale geçişine yaklaşık olarak 16.9 kilometre fiber-optik kablo temin ve döşemesi, 5 Adet 36" çapında hat vanası istasyonu, 4 adet pig istasyonu (3 tanesi hat vanaları ile birlikte), 1 adet ölçüm istasyonu işlerinden oluşuyor. Projenin, Karacabey-İpsala arasındaki Türkiye bölümü Bursa, Çanakkale, Tekirdağ, Edirne illerini kapsıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiye-yunanistan-dogalgaz-boru-hatti-ihalesine-teklif-verme-suresi-1-kasima-uzatildi_18575.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!