Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Türkiye'de 700 Milyon Metreküplük Doğalgaz Sahası Bulundu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, 700 milyon metreküplük bir doğalgaz sahası bulduklarını söyledi. Güler, enerjide köprü olabilmek ve A

Dünyab>Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, 700 milyon metreküplük bir doğalgaz sahası bulduklarını söyledi. Güler, enerjide köprü olabilmek ve Avrupa'ya doğalgaz göndermek için çeşitli görüşmeler yaptıklarını da kaydetti.

Bakan Güler, TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen Türkiye 4. Enerji Sempozyumu'nda çarpıcı açıklamalar yaptı. Enerji konusunda Türkiye'nin çok önemli bir bölgede bulunduğuna dikkat çeken Güler, özel bir enerji politikası oluşturulması gerektiğinin altını çizdi. Enerjide köprü olabilmek için çalışmalar yapıldığını ifade eden Güler, ''Bulgaristan-İtalya ve Bulgaristan-Avusturya'' olmak üzere iki ring üzerinden Avrupa'ya doğalgaz göndermek için çeşitli görüşmeler yaptıklarını açıkladı.

Konuşmasında hidrojen enerjisine de değinen Güler, konu hakkında ABD ile önemli anlaşmalar yapılabileceğini söyledi.

Türkiye'nin enerjide dışa bağımlılığın azaltılması için yoğun çalışmalar yaptıklarını belirten Güler, bu kapsamda petrol ve doğalgaz aramalarına hız verdiklerini ve son olarak 700 milyon metreküplük bir doğalgaz sahasını bulduklarını açıkladı. Bakan Güler, Doğu Karadeniz'de de petrolün beklentilerin üzerinde çıkacağını tahmin ettiğini kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiyede-700-milyon-metrekupluk-dogalgaz-sahasi-bulundu_7952.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!