Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Türkiye'de İlk Kez Yapılacak Olan 'Türkiye Emlak ve Emlakçılık Şurası' 19-20 Eylül'de

Ankara Ticaret Odası (ATO) ve Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Odası tarafından, 19-20 Eylül 2003 tarihlerinde Türkiye'de ilk kez 'Türkiye Emlak ve Eml

Dünyab>Ankara Ticaret Odası (ATO) ve Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Odası tarafından, 19-20 Eylül 2003 tarihlerinde Türkiye'de ilk kez 'Türkiye Emlak ve Emlakçılık Şurası' gerçekleştirilecek.

Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Çoşkun, Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen ile ilgili bürokratların katılımıyla gerçekleştirilecek şuranın ilk gününde 8 Temmuz 2003 tarihinde yürürlüğe giren 'Emlakçılık Mecburi Standartı' ile 'Türkiye'de Gayrimenkul Rayiçlerinin Tespiti ve Karşılaşılan Sorunlar' ele alınacak. Şura'nın ikinci gününde ise 5590 sayılı kanuna tabii Ticaret Odaları Meslek Komiteleri ve 507 sayılı kanuna tabi Emlak Meslek Odaları arasındaki eşgüdümün sağlanmasına yönelik çalışmalar yapılacak.

ATO Başkanı Sinan Aygün, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'de ilk defa gerçekleştirilecek olan şura ile sektörün tüm yönleriyle ele alınacağını bildirdi. Şuranın Türkiye'deki emlak sektörünün geleceğini oluşturmak açısından büyük önem taşıdığını vurgulayan Aygün, Türkiye'de emlak sektörünün geniş bir pazar olduğunu ve yılda yaklaşık 1 milyon işlem hacminin gerçekleştiğini kaydetti. Şurada emlak rayiçlerinin tespiti konusunun da ele alınacağını ifade eden Aygün, şunları ifade etti: "Odamız bu konuya büyük önem vermektedir. Bazı belediyelerimizin emlak rayiçlerinin belirlenmesinde izledikleri fahiş zam politikası sonucu vatandaşlarımız zor duruma düşmüşlerdi. Uzmanlık gerektiren bir konu olmasına rağmen, bazı belediyelerin keyfi biçimde rayiç bedelleri belirlemeye kalkmışlardır. ATO olarak rayiç bedellerin makul fiyatlara çekilmesi için iki kez dava açtık ve kazandık. Tüm dünyada, uzmanlar tarafından gerçekleştirilen rayiç bedellerin ülkemizde de aynı şekilde belirlenmesi gerekmektedir. Şuranın temel amaçlarından biri de bunu sağlamaktır." Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Odası Başkanı Ali Taylan da, düzenlenecek bu şura ile emlakçılık mesleğinin 10 yıllık geleceğini çizmeye çalışacaklarını belirterek, "Önümüzdeki günlerin en büyük çabası emlak sektörünün yasal altyapıya kavuşturulmasını sağlamak olacaktır" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiyede-ilk-kez-yapilacak-olan-turkiye-emlak-ve-emlakcilik-surasi-19-20-eylulde_5820.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!