Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Türkiye’de Yurt Yatırımcılığı Hız Kazanıyor

Türkiye’de sayıları hızla artan üniversiteler karşısında öğrenci yurtları yetersiz kalıyor. Özellikle Avrupa'da ön planda olan nitelikli yurt yatırımcılığı Türkiye’de de kendini göstermeye başladı. Bu alanda yatırımlar hız kazandı.

yapı.com.tr
Türkiye’de Yurt Yatırımcılığı Hız Kazanıyor

Türkiye’de açılan üniversitelere neredeyse her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Son yıllarda hızla artan üniversite sayısı yurt ihtiyacını da beraberinde getirdi. Gayrimenkul sektörü de gözlerini öğrenci yurtlarına çevirmiş durumda.
Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Avrupa İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ediz Giray, "Üniversitelerin yoğun olarak yapılandığı her yer potansiyel taşıyor. Önemi henüz anlaşılamamış olan öğrenci yurtları, orta vadede yatırımcıların gözdesi haline geldi. Fakat sadece binayı inşa etmek yeterli değil. Bu alanda var olan talebi canlı tutabilmek için öğrencilerin beklentilerine göre nitelikli hizmet vermek yani yurt işletmeciliğini bilmek ve önemsemek şart" dedi.

Giray, Fransa ve İsviçre’de yurt işletmeciliğinin üniversitelerde okutulan bir dal olduğunu belirterek, şunları söyledi: "Bu alanda yurt dışında büyük bir gelişim söz konusu. Özellikle Fransa ve İsviçre’nin bu konuda çok iyi olduğunu görüyoruz. Bu ülkelerde yurt işletmeciliği üniversitede okutulan bir eğitim dalı. Son yıllarda yurtlarda trend, renkler ve çevrecilik üzerine. Yurt dışında çevreci yurt binaları ilgi görüyor. Bizim gideceğimiz daha çok yol var. Her ilde bir üniversitemiz var. Başta İstanbul olmak üzere öğrenciler için kampüs yakınında olan her yer yurt yatırımı için uygun. İnşaat alanında ülkemizin gösterdiği başarıyı hizmet alanında da desteklersek bu konuda çok daha hızlı yol alabiliriz."

20 milyon lira yatırımla her yıl bir yurt hedefi

Özel öğrenci yurdu Konforist Edu Suites’i hayata geçiren firma, geçen yıl İstanbul'da açtığı kız öğrenci yurdunun gördüğü yoğun ilgiden sonra ikinci yurdu erkek öğrenciler için hizmete sokuyor. Geçen yıl hayata geçirilen kız yurdu için 20 milyon TL’lik yatırım yapan Avrupa Şirketler Grubu, erkek yurdu projesi temmuz ayında sona erecek. Yurt yeni eğitim ve öğretim yılında hizmet vermeye başlayacak. İlk olarak İstanbul'daki yoğun talebi karşılamak üzere çalıştıklarını belirten Giray, "Her yıl bir yurt açma hedefindeyiz. İkinci yılımızda İstanbul'da aynı bölgede ikinci yurdumuzu açıyoruz. Önümüzdeki yıl da önceliğimiz İstanbul olacak. Sonrasında ise Ankara ve İzmir olmak üzere Türkiye genelinde yaygınlaşmayı planlıyoruz" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiyede-yurt-yatirimciligi-hiz-kazaniyor_131599.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!