Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Türkiye'den Filistin'e OSB!

Sanayi Bakanı Faruk Özlü, Gaziantep'te yaptığı açıklamada, "Filistin'le ilgili olarak organize sanayi kurulması yönünde çalışmamız var. İnşallah Filistin'de kurulacak bu organize sanayi bölgesinin temelini nisan, mayıs gibi atacağız" dedi.

yapi.com.tr
Türkiye'den Filistin'e OSB!

Akşam Gazetesi'nin haberine göre, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaretinde yaptığı konuşmada, önemli açıklamalarda bulundu. Özlü, Halep'teki gelişmeler doğrultusunda bakanlık olarak herhangi bir çalışma olup olmadığıyla ilgili bir soru üzerine, "Bizim Filistin ile ilgili organize sanayi kurulması yönünde çalışmamız var. İnşallah Filistin'de kurulacak bu organize sanayi bölgesinin temelini nisan, mayıs ayı gibi atacağız. Burada da Suriyeli mültecilerin istihdam edilmesi için organize sanayi bölgesinde çalışma yapacağız" yanıtını verdi. Bakan Özlü, öte yandan önemli bir sanayi kenti olan Gaziantep'in aslında bölgenin en gelişmiş şehirlerinin başında geldiğini, artık dünyada ülkelerin değil, şehirlerin yarıştığını, bu anlamda da dikkat çektiğini belirtti.

 


Özel bir model var

Kentin sahip olduğu sanayi potansiyeli ve Suriyeli sığınmacıyı misafir etme kabiliyetiyle özel bir model olduğunu aktaran Bakan Sanayi Bakanı Özlü, "O yüzden Gaziantep'in sıçrama yapabilmesi için özel bir model üzerinde çalışacağız" ifadelerini kullandı.

Piyasalar dev paketle 2017'de rahatlayacak

Bakan Özlü, ekonomide kısa vadede rahatlama bekleyip beklenmediği yönündeki bir soruyu da şöyle yanıtladı: "Yaklaşık 250 milyar TL'lik kredi hacmi piyasaya sunulması ve bunun teminatının da devlet tarafından bankalara verilmesi kararlaştırıldı. 2017'nin başından itibaren bu kredinin piyasalara yansımalarını göreceğiz. Rahatlama 2017 yılının ilk altı ayı içerisinde olacak."   

Bilim merkezi yolda

Özlü, şöyle devam etti: "Bakanlık olarak Gaziantep'e bilim merkezi kuracağız. Bunu belediyemizle kuracağız. Bu anlamdaki çalışmalarda son aşamaya geldik. Önümüzdeki günlerde TUBİTAK'ın içini donatacağı bir bilim merkezini Gaziantep'e kazandıracağız." 

http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiyeden-filistine-osb_152913.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!