Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Türkiye'nin En Yüksek Binasına DOKA Çözüm Sunuyor

304 metre yüksekliği ile tamamlandığında Türkiye’nin en yüksek binası olacak Skyland İstanbul Ofis Kulesi’nde en güvenli sistem DOKA SCP otomatik tırmanır kalıp sistemi kullanılıyor.

yapi.com.tr
Türkiye'nin En Yüksek Binasına DOKA Çözüm Sunuyor

Doka, Skyland İstanbul Ofis Kulesi’nde otomatik tırmanır kalıp sistemi SCP ve Xclimb 60 Koruma perdesi sistemleri ile binanın oluşumu sırasında hızlılık ve güvenlik konularında tüm gereksinimleri sağlıyor. Kalıp teknolojisi açısından ortaya çıkan ana iki zorluğa da Doka sistemleri çözüm sunuyor.

Doka, 3 köşeli ana kesitten oluşan bina yapısı nedeniyle kalıp teknolojisinin zorluğuna otomatik tırmanır kalıp sistemi SCP ile cevap veriyor. Yüksek binaların çekirdeği için kullanılan bu modüler kalıp sisteminin yeni sürümü ile her türlü ana kesit, güvenli biçimde çözümleniyor.


Diğer yandan İstanbul’un deprem riski de statik konusunda çok özel gereksinimler oluşturuyor. Doka, sunduğu teknolojik çözümleri ile projenin deprem yönetmeliğine uygun bir yapı olması için, bina çekirdeğinin döşeme seviyesine kadar kirişlerle beraber dökülmesine yönelik ihtiyacını karşıladı. Ayrıca sistem, çepeçevre örtülen çalışma alanı ile güvenli ve hava koşullarına karşı korumalı bir çalışma sağlıyor. Platformun üstündeki devasa alan, demir donatıların ve şantiye ekipmanının konulması için çözüm üretmiş oldu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiyenin-en-yuksek-binasina-doka-cozum-sunuyor_132890.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!