Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Türkiye’nin İkinci Büyük Camyünü Tesisi Hizmete Girdi

ODE Yalıtım’ın, Çorlu’da geçen yıl temelini attığı camyünü üretim tesisinin fırın ateşlemesi törenle gerçekleştirildi. Yalıtım sektöründe en çok kullanılan malzemelerden biri olan camyünü üretimi yapılacak tesislerin yıllık üretim kapasitesi 500 bin metreküp. ODE’nin yatırımı, 40 milyon dolarlık büyüklüğü ile 2008 yılının en büyük yatırımları

yapi.com.tr
2 Türkiye’nin İkinci Büyük Camyünü Tesisi Hizmete Girdi

ODE Yalıtım’ın, Çorlu’da geçen yıl temelini attığı camyünü üretim tesisinin fırın ateşlemesi törenle gerçekleştirildi. Yalıtım sektöründe en çok kullanılan malzemelerden biri olan camyünü üretimi yapılacak tesislerin yıllık üretim kapasitesi 500 bin metreküp. ODE’nin yatırımı, 40 milyon dolarlık büyüklüğü ile 2008 yılının en büyük yatırımları arasında yer alıyor.

ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, 40 milyon dolarlık yatırımla kurdukları camyünü üretim tesisini, Türk ekonomisi ve inşaat sanayinin hizmetine sunmaktan dolayı gururlu olduklarını ve yapılan yatırımın Türkiye ekonomisine 20 milyon dolar katma değer sağlayacağını söyledi.

Tesiste şilte, levha ve boru çeşitlerindeki camyünü üretiminin gerçekleştirileceğini belirten Turan, “Geçtiğimiz yıl temelini attığımızı yatırımımızı titiz ve disiplinli bir sürecin ardından tamamladık. Daha önce belirlediğimiz takvim uyarınca, adını mitolojideki ünlü tanrıça HERA’dan alan fırınımızın ateşlemesini 07 Ekim 2008 tarihinde gerçekleştirdik. İlk önce ortam sıcaklığıyla yanacak olan fırın 3 hafta süresince kademeli olarak 1500 dereceye çıkarak rejime girmiş olacak. ODE Camyünü Fırını 'HERA', ilk ürününü ekim ayında çıkaracak. Öncelikle şilte ve levha camyünü üretimi ile başlayacağız. 2009 Ocak ayından itibaren boru tipi camyünü üretimine geçeceğiz” şeklinde konuştu.

Tesisin ilk etapta 20 bin ton levha ve bin ton boru olmak üzere toplam 21 bin ton üretim kapasitesi olduğunu vurgulayan Turan, “Önümüzdeki 3–4 yıl içerisinde kapasitemizi 30 bin tona çıkarma hedefindeyiz. Daha sonraki dönemlerde ise bu rakam 50 bin tona ulaşacak” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiyenin-ikinci-buyuk-camyunu-tesisi-hizmete-girdi_64041.html

Read Comment Section
2 Yorum Yorum Yaz
  • TÜRKİYENİN BİLİNEN TEK VE EN BÜYÜK MARKASI İZOCAM YERLİ OLMAKTAN ÇIKTI YABANCILARA SATILDI.YERLİ BİR ÜRÜN OLARAK ODENİN ARKASINDAYIZ. YANITLA
  • ben yalıtım öğrencisiym yaptığınız yatırm mukemmel ve basarılarınız devamını dilerim. YANITLA
2 yorumdan 2 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!