Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Türkiye'nin ''İlk'' Alışveriş Merkezi Galleria Yenilendi

Dati Yatırım Holding Yürütme Kurulu Başkanı Gökhan Kıran, 15 milyon dolar yatırım yapıp günün koşullarına uygun olarak Galleria'yı tamamen ''tazelediklerini'' bildirdi.

yapi.com.tr / AA
Türkiye'nin ''İlk'' Alışveriş Merkezi Galleria Yenilendi

Dati Yatırım Holding Yürütme Kurulu Başkanı Gökhan Kıran, 15 milyon dolar yatırım yapıp günün koşullarına uygun olarak Galleria'yı tamamen ''tazelediklerini'' bildirdi.

Türkiye'nin ''ilk'' alışveriş merkezi Galleria, iç mekan yenilemesinden sonra hem marka karmasını değiştirdi hem de yeni dış mekanları hizmete açtı. Galleria'nın, yenilenme projesinin üç aşamasını da tamamlanması dolayısıyla, bünyesinde Ataköy Marina, Ataköy Marina Hotel, Galleria ve Sheraton İstanbul Ataköy Hotel'i barındıran Dati Yatırım Holding'in Yürütme Kurulu Başkanı Gökhan Kıran, Galleria Genel Müdürü Hasan Ardıç ve Tabanlıoğlu Mimarlık ortaklarından Mimar Melkan Tabanlıoğlu'nun katılımıyla basın toplantısı düzenlendi.

Dati Yatırım Holding Yürütme Kurulu Başkanı Kıran, holding olarak vizyonlarının misafirlere ''en iyi'' ve ''en yeni'' hizmeti sunmak olduğunu, bu amaçla Sheraton İstanbul Ataköy Hotel ve Galleria'nın yatırımlarla yenilendiğini hatırlattı. Kıran, ''Alışveriş merkezlerinin sosyalleşmede önemli bir role sahip olduğunu biliyoruz. Bölge halkının daha yeni ve modern bir mekanda alışveriş yapmaya layık olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle toplam 15 milyon dolar yatırım yapıp günün koşullarına uygun olarak Galleria'yı tamamen tazeledik'' dedi.

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Kıran, yenilenmeden dolayı kendilerinin kira artış talepleri olmadığını belirterek, ''İnanıyoruz ki kiracılarımızın gelirleri artınca bizim de gelirlerimiz artacak'' diye konuştu.

Ataköy Marina

Açılan dış mekanların daha önce açık otopark alanı olduğunu anımsatan Kıran, Ataköy Marina Park Projesi'nin de hemen hemen Galleria ile aynı tarihlerde başladığını hatırlatarak, şunları söyledi:

''Oradaki süreç Galleria'dan biraz daha farklı olduğu için biraz daha uzun sürdü. O da tamamlanma aşamasına geldi. Projemiz, inşallah temmuz ayı içerisinde kısmen, eylül ayı içerisinde de tamamen devreye girmiş olacak. Her kesime hitap eden çok güzel bir yaşam alanı inşa edildi. Orada 100'e yakın yer, dükkan olacak. Projenin yatırım bütçesi 16 milyon dolardı. 16-18 milyon dolar arasında tamamlanacağını tahmin ediyoruz.''

Galleria Genel Müdürü Hasan Ardıç da müşteri ve ziyaretçilerin taleplerine göre yenileme çalışmalarına başladıklarını ifade ederek, ''Geçen yıl 1988 yılından bu yana ilk kez iç yenileme ile işe başladık. Galleria'nın tavanından tabanına, elektrik sistemlerinden mekanik düzeneklerine, aydınlatmasından sütunlarına, camlarından korkuluklarına kadar iç mekanı baştan aşağı yeniledik. Bu yıl da yeni dış mekanlarımız ve marka karmamızla misafirlerimizi karşılayacağız'' diye konuştu.

Ardıç, 2005'teki özelleştirmenin ardından 70'den fazla markanın değişmesiyle Galleria marka karmasının yenilendiğini, son iki yılda ise ulusal ve uluslararası birçok yeni markanın Galleria'nın marka karmasına katıldığını anlattı.

''80'e yakın markayı değiştirdik''

Ardıç, Galleria'yı günde ortalama 20-25 bin kişinin ziyaret ettiğini, sadık müşteri kitlesinin Galleria'ya haftada 2-3 kez ziyarette bulunduğunu ve bunların toplam müşterilerin yüzde 38-40'ına tekabül ettiğini bildirdi.

Yenilenmenin ciroya yansıması olacağını ifade eden Ardıç, ''Yenilenme kapsamında, kadın ve çocuk misafirlere daha fazla imkan sunacak yapılanmaya gittik. 80'e yakın markayı değiştirdik. Galleria'ya, açık ve kapalı toplamda eklenen alan 3 bin metrekare. Toplam kiralanabilir alan 44 bin 500 metrekareydi. Buna 3 bin metrekare daha eklendi. Kullanmadığımız 10 bin metrakereye yakın alanımız da var'' diye konuştu.

Ardıç, 2 bin 222 aracın aynı anda Galleria'da park edilebildiğini de bildirdi.

Tabanlıoğlu Mimarlık ortaklarından Mimar Melkan Tabanlıoğlu da Galleria'nın dış mekanlarını peyzajla, suyla ve ağaçla birleştirdiklerini söyledi. Verilen bilgiye göre, Galleria'nın dış mekan çalışması da geçen yıl iç mekanda olduğu gibi Tabanlıoğlu Mimarlık ile birlikte gerçekleştirildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiyenin-ilk-alisveris-merkezi-galleria-yenilendi-_87696.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!