Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Türkiye'nin "İlk Anahtar Teslimi" Ameliyathane Kuran Şirketi: Beyaz Teknik

Türk sağlık sektöründe, perde arkasındaki oldukça önemli bir işlevi yerine getiren Beyaz Teknik, 14 yıllık tecrübesiyle ameliyathane ve steril bölg

yapitr.com
Türkiye'nin "İlk Anahtar Teslimi" Ameliyathane Kuran Şirketi: Beyaz Teknik

b>Türk sağlık sektöründe, perde arkasındaki oldukça önemli bir işlevi yerine getiren Beyaz Teknik, 14 yıllık tecrübesiyle ameliyathane ve steril bölgeler konusunda ülkemizdeki hastanelerin batı standartlarında hizmet vermesine destek oluyor.

Türkiye'de "steril havalandırma" kavramının öneminin yeni anlaşılmaya başlandığını hatırlatan Beyaz Teknik Yönetim Kurulu Başkanı Cem Memik, sundukları hizmetin tam bir profesyonellik ve uzmanlaşma gerektirdiğini belirtti.

Ameliyathane ve steril bölgelerin yapılanmasında tüm Avrupa ülkelerinde uzun yıllardır geçerli olan DIN 1946 KISIM 4 şartlarına Beyaz Teknik tarafından eksiksiz uyulduğunu belirten Cem Memik, "Tecrübelerimizden, hiç bir hastanenin bir diğerine benzemediğini gördük. Steril bölge inşaatlarında, bizim için öncelik yatırımcının talep ve gereksinimleridir, bu faktör baz alınarak uzman kadrolarımızca fizibilite ve projelendirme çalışmaları, yatırımcı kadrolarla tam bir koordinasyon sağlanarak yapılıyor. Yaptığımız iş aynı zamanda bir kamu hizmeti... Bunun bilinciyle uygulama safhasında, proje gözetimcilerimizin denetiminde kaliteyi ön planda tutarak, tüm AVRUPA ülkelerinde uzun yıllardır uygulanan DIN 1946 Kısım 4 şartları firmamızca tam olarak uygulanmaktadır. Her standart bir ihtiyaçtan ötürü oluşmaktadır ve gelişen teknoloji ihtiyaçları da değiştirmektedir. Bu sebeple standartlar daimi olarak yeni ihtiyaçlara cevap vermek amacıyla yenilenmektedir. İlgili DIN 1946 Kısım 4 standardı 1971 yılında Hamburg' da yaşanan bir enfeksiyon sonucu çalışılmaya başlanılmış, 1978 yılında ilan edilmiş; 1985, 1989 ve 1999 senelerinde ise revize edilmiştir. 2001 yılında Alman, Avusturya ve İsviçre sağlık kurumlarınca yaptırılan son çalışmalar bu standardın çok yakın gelecekte yeniden düzenleneceğini, böylece değişik ülkelerde geçerli standartların hemen hemen aynı düzeye geleceğinin işaretlerini vermiştir. " şeklinde konuştu.

Beyaz Teknik ...
Beyaz Teknik, sağlık sektöründe, Türkiye'nin ilk "anahtar teslimi ameliyathane ve steril bölgeler yapılanması" konusunda faaliyet gösteren bir taahhüt firması olarak kuruldu.
1989 yılında sağlık sektörüne yönelik başlatılan bu çalışmalarda, öncelik steril havalandırma tesisatına verildi. İdarelerden gelen talepler doğrultusunda ameliyathane ve steril bölgelerde zemin kaplaması, duvar ve tavan kaplaması, steril bölge kapıları, doktor el yıkama üniteleri, elektrik tesisatı, otomasyon sistemleri gibi işlerde faaliyet gösterildi.
1995 yılından itibaren ise proje ve uygulama departmanı kadrolarının güçlendirilmesi, yerli kısımlarla ilgili imalatların, Beyaz Teknik'in tesislerinde üretilmesi ve yurtdışı mümessilliklerin bünyede toplanması suretiyle bu alanda söz sahibi olundu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiyenin-ilk-anahtar-teslimi-ameliyathane-kuran-sirketi-beyaz-teknik_3661.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!