Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Turkmall 7 Projeye Başlayacak Multi’ye ‘Centilmenlik’ Yapacak

Hollanda-Türk ortaklığıyla kurulan Multi Turkmall’ın yöneticiliğinden ayrılan Levent Eyüboğlu, Turkmall’ın CEO’su olarak göreve devam edecek.

Hürriyet Gazetesi
Turkmall 7 Projeye Başlayacak Multi’ye ‘Centilmenlik’ Yapacak

Hollanda-Türk ortaklığıyla kurulan Multi Turkmall’un yöneticiliğinden ayrılan Levent Eyüboğlu, Turkmall’ın CEO’su olarak göreve devam edecek.

Eyüboğlu, Turkmall’ı yeniden organize ederek, yeni yatırımcılar çekmek için çalışacaklarını belirtti. Turkmall, 7 projenin hazırlığını sürdürüyor. Şirketin Gürcistan’da kurulan ortaklıkla da 7 alışveriş merkezi projesi bulunuyor. Turkmall CEO’su Levent Eyüboğlu, Hollandalı Multi Corporation’un bağımsız üç ortağından biri olduğunu belirterek, ayrılık sürecini şöyle anlattı: “Böylece Türkiye operasyonunu Avrupa’ya yaymış olduk. Multi’de 2012 sonuna kadar kalmayı kabul etmiştim. 2009 sonuna doğru işleri idare etmek zor olmaya başladı. Bu süreyi karşılıklı formül bularak bitirmek istedik. Turkmall’ı geçerken idare ediyorduk, şimdi daha rahat olacak. 1 Nisan’dan itibaren Multi Turkmall yöneticisi sıfatımdan ayrılıp, Turkmall CEO’su olarak devam etmeye karşılıklı karar verdik. Böylece Turkmall da Türkiye’de proje geliştirme şansını geri kazanmış oldu.”

Multi’nin Türkiye’de Multi Turkmall ismini belli bir süre daha kullanacağını aktaran Eyüboğlu, “Multi ile ortak projelerimiz olabilir. Türkiye’de Multi ile rakip olacak yerlerde proje yapmamayı tercih ediyoruz. Bu bizim centilmenliğimizdir. Ama Multi, oradaki projesini satarsa, o gün bize gün doğar” diye konuştu.

7 proje hazırlığında

Karşılıklı verilen sözlerin son bulduğunu ifade eden Levent Eyüboğlu, yeni hedefleri hakkında şunları söyledi: “Yakında Türkiye’de 6-7 projemiz var. Hedefimiz Turkmall’ı dünyanın önemli markalarından biri yapmak. Perakendecilere desteğimiz devam edecek. Samsun’da Torunlar Grubu ile bir projemiz devam ediyor. Libya’ya da odaklanacağız. Orada perakendeyi oluşturma hedefimiz var. Suriye, Mısır ve Fas da hedeflerimiz arasında. İran’da bir firmayla ön anlaşma imzaladık.”

ETİKETLER: gayrimenkul
http://www.yapi.com.tr/haberler/turkmall-7-projeye-baslayacak-multiye-centilmenlik-yapacak_78153.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!