Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Türkmenbaşı'nın Anısına Kent Kuruluyor

Dünyanın en büyük doğal gaz rezervlerinden birine sahip olan Türkmenistan, Hazar denizinde turistik bir kent kurmaya hazırlanıyor. Kentin ne gibi özellikleri olacak ?

rotahaber.com/Bilal TURHALünyanın en büyük doğal gaz rezervlerinden birine sahip olan Türkmenistan, Hazar denizinde turistik bir kent kurmaya hazırlanıyor. Kentin ne gibi özellikleri olacak ?

Kent, ülkeyi yıllarca tek başına idare ettikten sonra geçtiğimiz yıl vefat eden Sapar Murat Türkmenbaşı’nın adını alacak. 1 milyar dolara mal olacak turizm bölgesi yabancılar için serbest bölgeyi de içerisinde barındıracak.

Türkmenbaşı’nın ardından Devlet Başkanı seçilen Kurbanguly Berdymukhamedov “Yeni efsane, yeni Türkmenistan" sloganıyla başlattıkları planı açıkladı. Çalışmanın büyük bölümünü üstlenecek Türk şirketleri önemli bir turizm destinasyonu olması düyünülen kentin nasıl bir yer olacağına dair maketleri basına gösterdiler. Plana göre burada gökdelenler, spa merkezleri, sahil restoranları ve alış veriş merkezleri yer alacak.


Burada yatırım yapmak isteyenlere özel vergi indirimleri ve teşvikler uygulanacak. Ziyaretçilere her türlü vize kolaylığı sağlanacak. Çok fazla turistin ziyaret etmediği Türkmenistan, ilginç yönleriyle tüm dünyada ün yapmış olan eski Devlet Başkanı Türkmenbaşı’nın şöhretinden yararlanmak istiyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turkmenbasinin-anisina-kent-kuruluyor_55451.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!