Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Turyap'tan TMSF Taşınmazları İçin Yeni Bir Müzayede

TURYAP, geçtiğimiz aralık ayında gerçekleştirdiği müzayedenin ardından, muhammen bedelleri 130 trilyon TL'yi aşan 302 gayrimenkulün yer aldığı yeni

Dünyab>TURYAP, geçtiğimiz aralık ayında gerçekleştirdiği müzayedenin ardından, muhammen bedelleri 130 trilyon TL'yi aşan 302 gayrimenkulün yer aldığı yeni bir müzayede gerçekleştirecek.
Turyap'tan yapılan açıklamaya göre, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na(TMSF) ait 261 adet gayrimenkulün yanı sıra Tasfiye İdaresi'nin 17 adet gayrimenkulü ve 24 adetlik karma portföyle birlikte toplam 302 adet gayrimenkul, müzayede ile satılacak.

Muhammen bedelleri 130 trilyon TL'yi bulan gayrimenkuller, başta İstanbul olmak üzere, aralarında Adana, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, Mersin, İzmir, Kayseri, Manisa, Samsun, Tekirdağ, Kocaeli, Konya, Muğla, Sakarya, Yalova, Ankara, Edirne, Erzurum, Rize'nin de bulunduğu 24 il'e yayılıyor.

22 Nisan 2003 Salı günü İstanbul Profilo Alışveriş Merkezi'nde açık teklif alma yöntemiyle satışa sunulacak olan gayrimenkullerden TMSF'ye ait olanlar, 79 işyeri (34'ü İstanbul'da), 95 konut (54'ü İstanbul'da) ve 37 arsadan (3'ü İstanbul'da) oluşuyor. Toplam 211 adetlik bu gayrımenkullerin muhammen bedelleri 400 milyarın altında bulunuyor. TMSF'nin bu 211 adet dışında, 50 adetlik "özel" bir grubu mevcut; bunların muhammen bedelleri 400 milyardan trilyonlara kadar değişiyor.

TMSF gayrimenkulleri 2 ayrı etapta satışa çıkarılacak. Sabah 10.00'dan itibaren muhammen bedeli 400 milyar TL'nin altındaki 211 gayrimenkul satışa sunulacak ve bunlar için geçici teminat tutarı 5 milyar TL olarak belirlendi.

15.00'dan itibaren ise muhammen bedelleri 400 milyarın üzerinde olan gayrimenkuller satışa çıkarılacak; bunların geçici teminat bedelleri de 10 milyar TL. Muhammen bedeli 5 milyarın altında olan gayrimenkuller için teminat bedeli muhammen bedel kadar olacak.

TMSF'nin sabah ve öğleden sonra yapılacak iki etabının arasında Tasfiye İdaresi'nin (müflis bankaların) 17 adet (15 gayrimenkul+2 hisse senedi) gayrimenkulü ile 24 adetlik Karma Portföy diye adlandırılan özel kişilere ait gayrimenkuller satışa sunulacak.

Müzayedeye çıkan gayrimenkuller hakkında detaylı bilgi edinmek isteyenler, bulundukları ilde kendilerine en yakın TURYAP ofisinden Müzayede Kataloğu edinebilecekler. www.turyap.com.tr ve www.kontratmuzayede.com adresli web sitelerinden de gayrimenkullerin fotoğraflı tapu bilgilerine ulaşılabilecek. Bilgi ve katalog edinmek, şartname imzalamak isteyenler için TURYAP'ın Beşiktaş ve Arnavutköy'deki Genel Müdürlük binaları haftanın tüm günlerinde açık tutulacak. TURYAP'ın (0212) 257 13 33 pbx ve (0212) 327 40 00 pbx numaralı Genel Müdürlük telefonlarından bilgi edinilebilecek. Müzayede hakkında akla gelebilecek çeşitli soruların cevaplarını almak isteyenler, www.kontratmuzayede.com adresli sitenin Sıkça Sorulan Sorular (SSS) kısmına 25 Nisan'dan itibaren bakabilecekler. Müzayedeye internetten katılmak veya kapalı zarfla teklif vermek mümkün; bunun için gerekli bilgiler telefonla ve siteden öğrenilebilecek.

22 Nisan'a kadar şartname imzalamak isteyenler, geçici teminatlarını ilgili banka şubesine yatırarak ibraz edecekleri kimlik belgeleriyle TURYAP'ın Beşiktaş ve Arnavutköy'deki Genel Müdürlüklerine başvuracaklar. Katılımcılar, müzayedenin yapılacağı gün ve tarihte Profilo'da kurulacak geçici veznelere teminat yatırıp, müzayede salon girişindeki masalarda da şartname imzalayabilecekler.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turyaptan-tmsf-tasinmazlari-icin-yeni-bir-muzayede_3847.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!