Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TÜSİAD, Almanya ile Nanoteknolojide İşbirliğini Masaya Yatıracak...

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), Almanya Ticaret ve Yatırım Ajansı ile nanoteknolojide işbirliği olanakları konulu bir basın toplantısı düzenleyecek.

yapi.com.tr / AA
TÜSİAD, Almanya ile Nanoteknolojide İşbirliğini Masaya Yatıracak...

Foto: Metin Pala (AA)

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), Almanya Ticaret ve Yatırım Ajansı ile nanoteknolojide işbirliği olanakları konulu bir basın toplantısı düzenleyecek.

TÜSİAD'dan yapılan yazılı açıklamada, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner'in katılımıyla 8 Eylül Perşembe günü İstanbul'da gerçekleştirilecek toplantıda Alman Parlamentosu Üyesi, eski Ekonomi ve Teknoloji Bakanı Michael Glos'un nanoteknoloji alanında Almanya ile işbirliği olanakları konusunda detaylı bilgi vereceği bildirildi.

Toplantıda Türkiye ve Almanya arasında nanoteknoloji alanındaki işbirliği ve bu alandaki yatırım olanakları konusunun gündeme getirileceği, Ümit Boyner'in Türkiye-Almanya ekonomik ilişkileri çerçevesinde ileri teknoloji alanlarında işbirliğinin önemi konusunu ele alacağı kaydedildi.

Toplantının öğleden sonraki bölümünde ise nanoteknolojide yatırım ve işbirliği olanakları başlıklı bir çalıştay düzenleneceği, Sabancı Üniversitesi Avrupa İşletmeler Ağı Koordinatörü Mehmet Kırca'nın moderatörlüğünde düzenlenecek çalıştayda Bayer AG Nanoteknoloji Bölümü Başkanı Peter Krüger, Fraunhofer Allianz Nanotech Şirketi Sözcüsü Karl-Heinz Haas, Nanostart AG Üst Yöneticisi Marco Beckmann'ın birer konuşma yapacağı belirtildi.

Almanya'nın dış ticaret ve yabancı sermaye girişini destekleyen, Almanya'ya yatırım yapma imkanına sahip ülkelere yönelik destek ve tanıtım faaliyetleri yürüten bir kurum olan Almanya Ticaret ve Yatırım Ajansı, TÜSİAD ortaklığıyla 2005 yılında ''Almanya'ya Yatırım'' başlığı altında bir etkinlik düzenlemiş ve Türkiye'nin önde gelen sanayi temsilcileri ile bir araya gelmişti. Almanya Ticaret ve Yatırım Ajansı, nanoteknoloji alanındaki bu etkinlik ile Türk imalat sanayi ve Alman Ar-Ge hizmet sağlayıcıları arasında işbirliğinin geliştirilmesini hedefliyor.

ETİKETLER: kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/tusiad-almanya-ile-nanoteknolojide-isbirligini-masaya-yatiracak-_88962.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!