Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Tuzla için 20 Bin İmza

DSP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Ayşe Jale Ağırbaş, İstanbul’un Tuzla İlçesi’nde yaşanan çevre kirliliğinin son bulması için toplanan 20 bin imzayı TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin’e sundu.

Hürriyet Gazetesi
1 Tuzla için 20 Bin İmza

DSP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Ayşe Jale Ağırbaş, İstanbul’un Tuzla İlçesi’nde yaşanan çevre kirliliğinin son bulması için toplanan 20 bin imzayı TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin’e sundu. Ağırbaş, Şahin’i ziyaretinde, “Önümüzdeki 10 yıl içinde kanser vakalarının çok ciddi bir şekilde artacağı belirtiliyor. Konuyu Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu’na da ilettik. Halkımız sizin duyarlılığınızın farkında. Bu anlamda vatandaşımızın sesi olan 20 bin imzayı size takdim ediyoruz” dedi. Ayşe Jale Ağırbaş, konuyu Meclis İnsan Hakları Komisyonu gündemine de getireceğini belirtti.

Şahin de kabulde DSP’nin Tuzla’daki çevre kirliliği konusunda araştırma komisyonu kurulması için öncülük yapabileceğini belirterek, şöyle dedi: “İnanıyorum ki her partiden arkadaşımız bu önergenin altına imza koyar. Tabii bu Meclis’in takdiridir. Gerekirse bir komisyon kurulur. Bu komisyon yerinde inceleme yaparsa, kamu kurum ve kuruluşlarını etkileme, yönlendirme ve onların bir an önce daha ciddi önlemler almasını teşvik eder.”

ETİKETLER: çevre
http://www.yapi.com.tr/haberler/tuzla-icin-20-bin-imza_83497.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Tuzla DSP İlçe Örgütünün başlatarak, 20 000 imza topladığı 'Arıtmanın kokusuna ve zehirli variller hayır' kampanyası ses getiriyor. Zehirli variller ve kimyasal atıklar konusunda 'Meclis Araştırma Komisyonu' kurulursa; hem ortaya henüz çıkarılmamış olan zehirli varillerin toprak altından çıkarılmasını hem de iski biyolijik arıtma tesisine gönderilen kimyasal atıkların buraya gönderilmesinin önü kesilebilir. Topladıkları imzalarla, yaptırdıkların tv ve gazete haberleriyle sorunu anlatmaya çalışanlara teşekkür ediyorum. TBMM'ye bu sorunu ulaştırabilmek; belki de bu çevre felaketinin önlenmesinin başlangıcı olabilir. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!