Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Tuzlaya Planlı Tehdit!

Bodrum Mavi Yol Girişimi Sözcüsü Filiz Dizdar, Milas'taki Tuzla sulak alanının kaçak yapılaşmalar kadar planlı projelerin de tehditi altında olduğunu söyledi. Dizdar, “Sulak Alanlar Yönetmeliği'ni uygulamakla görevli merkezi ve yerel idareler kaçak yapılaşmaları kontrol altına alamadıkları gibi sayıları giderek artan kooperatiflerin ve golf

Cumhuriyet Ege
Tuzlaya Planlı Tehdit!

Bodrum Mavi Yol Girişimi Sözcüsü Filiz Dizdar, Milas'taki Tuzla sulak alanının kaçak yapılaşmalar kadar planlı projelerin de tehditi altında olduğunu söyledi. Dizdar, “Sulak Alanlar Yönetmeliği'ni uygulamakla görevli merkezi ve yerel idareler kaçak yapılaşmaları kontrol altına alamadıkları gibi sayıları giderek artan kooperatiflerin ve golf projelerinin yönetmeliğe uygunluğunu denetlemekten uzaktır” dedi.

Bu arada Milas Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada, bölgenin korunması için bir dizi önlem alındığı, avlanmanın yasaklandığı kaydedildi. Muğla Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu'nun bölgedeki yapılaşmayı takibe aldığı, kurulun izni olmadan yapı projelerine izin verilmediği savunuldu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tuzlaya-planli-tehdit_77317.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!