Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Tüzmen: Bu Yıl Yaklaşık 12 Milyar Dolarlık Yurt Dışı Müteahhitlik Projesi Üstlenilecek

Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, bu sene, yaklaşık 12 milyar dolarlık yurt dışı müteahhitlik projesinin üstlenileceğini kaydetti.

Dünya Gazetesievlet Bakanı Kürşad Tüzmen, bu sene, yaklaşık 12 milyar dolarlık yurt dışı müteahhitlik projesinin üstlenileceğini kaydetti.

Tüzmen, "Uluslararası Ekonomi ve Türkiye, Fırsatlar ve Tehditler" konulu sempozyumda yaptığı konuşmada, yurt dışı müteahhitlik hizmetlerinin geçen yıl 9.3 milyar dolar olarak gerçekleştiğini hatırlatarak, bu sene 12 milyar dolarlık yurt dışı müteahhitlik projesinin üstlenileceğini bildirdi.

İhracat gelirinin 73 milyar dolar ile ilk sırada yer aldığını, arkasından turizm gelirinin geldiğini anlatan Tüzmen, son dönemde turizmi yakalayabilecek bir sektörün daha ortaya çıktığını, o sektörün de yurt dışı müteahhitlik hizmeti sektörü olduğuna dikkat çekti. Tüzmen, bilgi kırıntısına sahip insanların koca koca demeçler verdiğini de ifade ederek, Türkiye'nin doğru bilgiyi analiz etmek zorunda olduğunu söyledi.

Tüzmen, bugüne kadar Türkiye'nin geçirdiği dış ticaret yolculuğunda son 3 senede, 2 misline varan bir dış ticaret hacmine ulaşıldığına dikkat çekerek, Komşu ve Çevre Ülkeler Stratejisi ile tehdit unsurunun, fırsat unsuru haline geldiğini ve dış ticaretin yüzde 30'unun komşu ülkelerle yapıldığını anlattı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tuzmen-bu-yil-yaklasik-12-milyar-dolarlik-yurt-disi-muteahhitlik-projesi-ustlenilecek_46202.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!