Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Üçte İki Ağaoğlu’nun, Geriye Kalanı Emlak Konut’un

Ağaoğlu’nun 20 Nisan’daki My Office ihalesinde 63 dükkân beklenen talebi görmeyince, arsa sahibiyle projeyi yapan arasında paylaşıma gidildi. Paylaşımın Emlak Konut GYO’ya yüzde 38.5, Ağaoğlu Grubu’na yüzde 61.5 olarak gerçekleşeceğini açıklayan Ağaoğlu, bu işlemlerin uygulanabilmesi için Emlak Konut GYO’ya 3 Mayıs 2010 Pazartesi günü dilekçe

Milliyet Gazetesi
Üçte İki Ağaoğlu’nun, Geriye Kalanı Emlak Konut’un

Ağaoğlu’nun 20 Nisan’daki My Office ihalesinde 63 dükkân beklenen talebi görmeyince, arsa sahibiyle projeyi yapan arasında paylaşıma gidildi.

Ağaoğlu’nun Batı Ataşehir’de inşa ettiği My World projesinin içinde yer alan My Office’teki 63 dükkân ve ofisin satışı için 20 Nisan’da düzenlenen ihalede 15 bağımsız bölüm için sadece 15 milyon 296 bin TL’lik teklif gelmişti. Oysa ki projenin tahmini bedeli 158 milyon 725 bin TL olarak açıklanmıştı.

İhalenin ardından açıklama yapan Ağaoğlu Şirketler Grubu Genel Müdürü Hasan Rahvalı, sonucu, böyle bir projenin ilk defa hasılat paylaşımıyla, üstelik çok kısa sürede gerçekleştirilmesi nedeniyle açıklamış ve ardından da, “ 17 bölüm için özel teklifler olduğunu açıklamıştı.

Bu gelişmelerin ardından Ağaoğlu Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, My World projesindeki My Office etabının satılamayan kısmını arsa sahibi olan Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ile paylaşacaklarını söyledi.

Paylaşımın Emlak Konut GYO’ya yüzde 38.5, Ağaoğlu Grubu’na yüzde 61.5 olarak gerçekleşeceğini  açıklayan Ağaoğlu, bu işlemlerin uygulanabilmesi için Emlak Konut GYO’ya 3 Mayıs 2010 Pazartesi günü dilekçe verdiklerini belirtti.

‘Hisseleri 15 kat değerlendi’

Doğu Ataşehir’de inşa ettikleri Sukent hakkında da konuşan Ağaoğlu, 13 Mayıs’ta lansmanını yapmaya hazırlandıkları projede 1.600 konutu satışa çıkaracaklarını belirtti. Bu projeye biraz da sosyal sorumluluk anlayışıyla yaklaştıklarına dikkat çeken Ali Ağaoğlu, arsa sahibi olan Sukent Kooperatifi ile gerçekleştirdikleri anlaşmadan sonra gerçekleşen gelişmelerin altını şu sözlerle çizdi:

“Biz sözleşmeyi imzalamadan önce Sukent Kooperatifi’nin hisseleri ortalama 20 bin TL’den zor alıcı buluyordu. Bugünlerde hisseler 300 bin TL’den devrediliyor. Ama satan yok. İnşaat bittiğinde en az 500 bin TL olacak. Sukent’te fiyatımız biraz yüksek. Ama kızımız güzel. Kız güzel olunca fiyatı da yüksek oluyor. Burası Doğu Ataşehir’in son boş parseli. En iyi yeri.”

Ayazma’ya 4 bin konut

Sukent, Ağaoğlu’nun Doğu Ataşehir’de inşa ettiği My Towerland projesinde yer alan etaplardan biri. Projede 56 katlı 180 metre uzunluğunda Anadolu yakasının en uzun ikinci gökdeleni  bulunuyor. Ayrıca, yine kat sayısı 29 ile 32 arasında değişen 9 kule de proje içinde yer alıyor.

Öte yandan Ayazma’daki planlarına dikkat çeken Ağaoğlu, yaklaşık 4 bin konutluk proje için ruhsat aşamasında olduklarını belirterek, “Haziran ayına yetiştirmeye çalışıyoruz. Burada metrekare fiyatlarını 2 bin TL civarı olarak belirledik.

‘MİLAS’I GEREKİRSE ARAPLARA PAZARLARIZ’

Ali Ağaoğlu’nun Muğla Milas’ta Net Holding’den satın aldığı 11 milyon metrekare arazide gerçekleştireceği projenin ayrıntıları merak konusu. Buraya 3 milyon metrekarelik büyüklükte Avrupa’nın en önemli turizm merkezlerinden birini inşa etmeyi planladıklarını bildiren Ağaoğlu, projede beş otel ve iki golf sahasının yer alacağını söyledi. Piyasanın hedef kitlesi olarak Avrupa pazarı kadar doğuyu da gösteren Ağaoğlu, “Avrupa pazarı şu anda durmuş durumda. Kendilerine gelmeleri iki-üç yıl sürer.  Biz de projeyi biraz değiştirip Arap ve Körfez ülkelerine pazarlayabiliriz. Bu konuda Araplardan çok sayıda teklif alıyoruz. Para onlarda, likitide onlarda. Sonuçta burası Türkiye’nin kıyı şehrindeki sorunsuz tek tapu olan en geniş arazi. Bu kızımız da güzel. Parası olan, iyi talip bulunur.”

‘MİLAS’TA GÜNDE 15-20 DOMUZ AVLIYORUM’

Ali Ağaoğlu, Milas’taki 11 milyon metrekarelik arazide ağaçlandırma çalışmaları için şimdiye kadar 100 milyon dolar harcadıklarını bildirdi. Arazide 220 bin palmiye sayısına ulaştıklarını bildiren Ağaoğlu’nun tek derdi ise bugünlerde avladığı domuzlar. Ağaoğlu, bu konuda şunları söyledi:

“İnşaat başlamadığı için arazinin her tarafında yaban domuzları var. Fırsat buldukça haftasonları Milas’a gidip sürek avına çıkıyorum. Ortalama olarak ava çıktığım günlerde günde en az 15-20 tane domuz vuruyorum.”

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/ucte-iki-agaoglunun-geriye-kalani-emlak-konutun_79205.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!