Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Üçüncü Köprü İhalesi Yıl Sonuna Kadar Yapılacak

İstanbul'un trafiğini rahatlatmak amacıyla yapımı gündeme gelen üçüncü köprünün güzergâhı belli oldu. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım daha önce altı olan güzergâh alternatiflerini bire indirdiklerini söyledi. Yeni köprünün güzergâhı hakkında detay vermeyen Yıldırım, Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinin daha kuzeyinde olacağını ve yapım

Zaman Gazetesi
Üçüncü Köprü İhalesi Yıl Sonuna Kadar Yapılacak

İstanbul'un trafiğini rahatlatmak amacıyla yapımı gündeme gelen üçüncü köprünün güzergâhı belli oldu. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım daha önce altı olan güzergâh alternatiflerini bire indirdiklerini söyledi. Yeni köprünün güzergâhı hakkında detay vermeyen Yıldırım, Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinin daha kuzeyinde olacağını ve yapım ihalesine bu yıl içinde çıkılacağını söylemekle yetindi. Zaman, üçüncü köprü için altı alternatif arasından mevcut köprülerin kuzeyindeki 'Tarabya-Beykoz' güzergâhında karar kılındığını gündeme getirmişti. 'Tarabya-Beykoz' tercihinde bölgedeki arazilerin büyük kısmının Hazine'nin elinde bulunmasının etkili olduğuna vurgu yapılmıştı.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Bilgi Teknolojileri Konferansı'na katıldığı İzmir'de gazetecilerle sohbet toplantısı yaptı. Üzerinde çalıştıkları projelerle ilgili bilgiler veren Yıldırım, üçüncü köprü ihalesinde süreyi yarıştıracaklarını vurguladı. Hazırlığını yaptıkları ihale şartnamesine kamuyu koruyan maddeler koyduklarını dile getiren Yıldırım, "En düşük süreyi veren, ihaleyi alır. İhaleyi alan firmaya trafik garantisi vereceğiz. Trafik, verdiğimiz garantiden az olursa, parasını vereceğiz. Çok olursa da kırışacağız." dedi. Yıldırım'ın verdiği bilgiye göre birçok firma köprünün yapım işine talip olmak için istekli. Ancak bu konuda kimin ciddi olup olmadığı ihaleye çıkıldıktan sonra belli olacak. Bakan Yıldırım, altyapı hizmetlerinde kaynak sorununu aşmak için taksitle ödeme modelini uygulamayı düşündüklerini söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ucuncu-kopru-ihalesi-yil-sonuna-kadar-yapilacak_70252.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!