Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Üçüncü Köprünün Bağlantılı Yollarına YİD İhalesi

Karayolları Genel Müdürü Turhan, Kuzey Marmara Otoyolu Projesi kapsamındaki Yavuz Sultan Selim Köprüsünün bağlantılı yollarını bu yıl sonuna kadar YİD modeliyle ihale etmeyi planladıklarını söyledi.

yapi.com.tr/AA
Üçüncü Köprünün Bağlantılı Yollarına YİD İhalesi

Karayolları Genel Müdürü Cahit Turhan, İstanbul Boğazına yapılacak üçüncü köprünün bağlantılı yolları olan Kınalı-Odayeri ve Kurtköy-Akyazı otoyollarının ihale hazırlıklarının sürdürüldüğünü anlattı.

Bu konuda yerel yönetimlerin revizyon değişikliği taleplerinde son aşamaya gelindiğini bildiren Turhan, şöyle konuştu: "Yavuz Sultan Selim Köprüsünün bağlantılı yollarını bu yıl sonuna kadar Yap-İşlet-Devret (YİD) modeliyle ihale etmeyi planlıyoruz. İhale hazırlık çalışmaları bittikten sonra ilana çıkacağız."

Cahit Turhan, Yavuz Sultan Selim Köprüsünün ayak uzunluğunun 92,5 metreye ulaştığını belirterek, köprü yapım hızının planlandığı gibi sürdürüldüğünü söyledi.

Turhan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Sanat yapılarında önemli bir aksama olacağını düşünmüyoruz. Tabii kış döneminde yarma ve dolgu çalışmalarında gelecek iki hafta içerisinde şantiyeler durur. Çünkü toprak hassas bir yapı. Kış aylarında hava şartlarında bu verimli değil. Projede yaklaşık 64 milyon metreküp toprak hareketi var, bunun 37 milyon metreküpe yakını yolun gövdesinde, kalan kısmı ise yeni ağaçlandırma yapılacak maden ocakları ile orman alanlarına dökülerek kullanılacak. Şu an itibariyle 7,5 milyon metreküp toprak hareketi oldu. Bunu yıl sonuna kadar 10 milyon metreküpe yaklaştırabilirsek hedefimizi gerçekleştirmiş oluruz." Turhan, "Teknik bir sıkıntı, sorun yaşamazsak projeyi 2015 yılının yazında hizmete almayı hedefliyoruz" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ucuncu-koprunun-baglantili-yollarina-yid-ihalesi_114459.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!