Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Üçüncü Nükleer Santral İğneada'ya

Akkuyu ve Sinop'un ardından üçüncü nükleer santral için Trakya'da İğneada öne çıkıyor. Mersin Akkuyu'ya yapılacak olan Türkiye'nin ilk nükleer santrali için Rusya ile anlaşma sağlayan Türkiye, halen Sinop'a yapılacak olan ikinci nükleer santral için müzakerelere devam ediyor.

NTV
1 Üçüncü Nükleer Santral İğneada'ya

Akkuyu ve Sinop'un ardından üçüncü nükleer santral için Trakya'da İğneada öne çıkıyor. Mersin Akkuyu'ya yapılacak olan Türkiye'nin ilk nükleer santrali için Rusya ile anlaşma sağlayan Türkiye, halen Sinop'a yapılacak olan ikinci nükleer santral için müzakerelere devam ediyor.

Japonya'da Mart ayının başlarında meydana gelen ve nükleer tesislere de zarar veren depremin ardından, Sinop'taki nükleer santral için yapılan görüşmeler hedeflendiği hızda ilerleyemedi.

Akkuyu ve Sinop'a yapılacak olan nükleer santralin toplam kapasitesinin 10,000 MW düzeyinde olması bekleniyor.

Reuters'a bilgi veren Enerji Bakanlığı'ndan bir yetkili, Türkiye'nin, enerji çeşitliliği ve arz güvenliği için 2023 yılına kadar toplam 15,000 MW kapasiteli üç nükleer santrali devreye almaya hedeflediğini anımsatarak, "Nükleer santralin yapılacağı üçüncü yer için birkaç yer ön plana çıkıyor. Bunların başında da Trakya Bölgesi'ndeki İğneada bulunuyor" dedi.

Yetkili, İğneada'nın deprem açısından en güvenli bölgelerden biri olduğuna vurgu yaptı.

Nükleer santrallerde soğutma sistemi olarak deniz suyunun kullanılması çok önemli olduğu için üniteler deniz kıyısına yapılıyor.

ETİKETLER: enerji
http://www.yapi.com.tr/haberler/ucuncu-nukleer-santral-igneadaya_86634.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • arkadaşlar şu palavracı siyasetçilere inanmayın, nükleer santral diye bir şey yok. iğneada'ya mümkün değil. elimde belgeleri var. çok ısrarcı haber ve yapılan açıklamara istinaden tekrar bir araştırma yaptım. sonuç şu, size bunları anlatan kişilere sorun limanı olmayan bir yere nasıl santral kurulur. diyelimki liman oldu, bu liman santralden 10 kat daha maliyetli olur. yeryüzü şekilleri uygun değil. hiç bir aptal oraya santral yapmaz, ucuz siyasetçilerde bundan faydalanır. sizler aptal değilsiniz. ayrıca iğneada'nın şu anda var olan limanı kurulmuş olduğunu var saydığımız santralin sadece %0,3'üne cevap verebilecek nitelikte, % 1 bile değil. neden bahsediyorlar anlamadım. villa yazlık yapmaya benzemez bu işler, biraz düşünün bakalım sizce olurmu YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!