Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

"Uludağ Parselleniyor!"

Doğayı ve Çevreyi Koruma Derneği, Milli Parklar kanununa göre her türlü ticari etkinliğin yasak olduğu Uludağ'da kaynak suların özellikle yabancı firmalara parsel parsel ihale edilmesine tepki gösteriyor. DOĞADER yönetim kurulu üyesi Yusuf Gürsucu farklı şirketlere ait birçok hat ile 2000 metre yükseklikten plastik borularla su dolum tesislerine

ntvmsnbc
"Uludağ Parselleniyor!"

Doğayı ve Çevreyi Koruma Derneği, Milli Parklar kanununa göre her türlü ticari etkinliğin yasak olduğu Uludağ'da kaynak suların özellikle yabancı firmalara parsel parsel ihale edilmesine tepki gösteriyor. DOĞADER yönetim kurulu üyesi Yusuf Gürsucu farklı şirketlere ait birçok hat ile 2000 metre yükseklikten plastik borularla su dolum tesislerine yapılan su sevkiyatının uludağ kaynaklarını yok ettiğini savundu.

DOĞADER Yönetim kurulu üyesi yusuf gürsucu, yabancı ortaklı su şirketlerini zengin etmeye yarayan bu sistemin milyonlarca yıllık keşiş dağının sahip olduğu ekolojik dengeyi de hiçe saydığını ileri sürdü.

Gürsucu, Türkiye'de şişelenmiş su pazarının en belirleyici merkezinin bursa olduğunu kaydederek, önümüzde ki yıllarda uludağ'un yanlızca yabancı şirketlerine kalacağını savundu. Uludağ'ın su kaynaklarının ticari sebeblerle yağmalandığını iddia eden Gürsucu, "Milli Parklar kanuna göre Milli Park alanına dahil olan Uludağ'da her türlü ticari etkinlik yasak."dedi.

DOĞADER Üyeleri milli parklar kanundan haraketle su şirketlerinin bölgedeki faaliyetlerini engellemek için çevre ve orman bakanlığı nezlinde bir takım girimlerde bulunmuş. Ancak halen bir sonuç elde edilmiş değil.

http://www.yapi.com.tr/haberler/uludag-parselleniyor_71048.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!