Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Uludağ'da Yıkım Süreci Başladı

Yıllardır Bursa`nın gündemini meşgul eden konuların başında gelen Uludağ`daki yıkım süreci başladı. Kamu kurumlarına ait binaların yıkımının ardından şimdi de otellere ait kaçak bölümlerin yıkımına geçildi.

Olay Gazetesi
Uludağ'da Yıkım Süreci Başladı

Yıllardır Bursa`nın gündemini meşgul eden konuların başında gelen Uludağ`daki yıkım süreci başladı. Kamu kurumlarına ait binaların yıkımının ardından şimdi de otellere ait kaçak bölümlerin yıkımına geçildi. Uludağ`ın revize edilmesine yönelik çalışmaları sürdüren TÜRSAB Güney Marmara Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Akkuş, yıkım sürecinin başladığını müjdelerken, çalışmaların da 2011 kış sezonuna kadar bitirilmesi gerektiğini vurguladı. Ankara Bursa arasında Uludağ için özellikle son 3 yıldır sürdürülen yoğun görüşme trafiğinin sonuç vermesinden dolayı mutlu olduklarını ifade eden Mehmet Akkuş, “Artık yıkım başladı. Kamu misafirhanelerinin tamamı yıkılıyor. Onun dışında da bütün işletme sahipleri, otellerin ilk planlarına uygun hale getirilmesine yönelik çalışma yaptılar. Ve şu anda da otellerin ilk planlarına uygun hale getirilmelerine yönelik yıkımlar başladı” dedi.

Geçmiş dönemlerde yapılan hataların sıkıntısının bugünlerde yaşandığını ifade eden Akkuş, “Burada işletmeler kesinlikle mağdur edilmeyecek. Ama kaçınılmaz bir gerçektir ki, otel işletmecileri sıkıntı çekiyorlar. Sonuçta harcama yapacaklar ve bunun yanı sıra da müşteri kapasiteleri azalacak. Onların da devletten yardım ve destek beklediğini biliyorum. Ama devletin burada yardımcı olacağını düşünmüyorum. Çünkü buralar tahsis edilirken, bir plan vardı. Zamanla bu planların dışına çıkılarak, bazı bölümler kaçak yapıldı. Zaten sorunu da oluşturan durum budur. Hem görüntü kirliliği oluşturuyor, hem de Uludağ`daki cazibeye darbe vuruyor” diye konuştu.

Bir işe başlamanın, bitirmenin yarısı anlamına geldiğini kaydeden Akkuş, “Uludağ`daki çalışmaların 2011 yılındaki kış sezonuna kadar bitirilmesi gerekiyor. Bu çalışmaların ardından Uludağ`ın kaderi değişecek. Ondan sonra da biz turizmciler olarak üzerimize düşeni yapacağız ve Uludağ`a turist akınını başlatacağız” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/uludagda-yikim-sureci-basladi_80989.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!