Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Uluslararası Yapı 2003 Ankara Fuarı Açıldı

Uluslararası Yapı 2003 Ankara Fuarı 24 Eylül'de Sanayi Bakanı Ali Coşkun tarafından açıldı. Yapı 2003 İstanbul Fuarı'nın ardından yapı sektö

Yapı-Endüstri Merkezi
Uluslararası Yapı 2003 Ankara Fuarı Açıldı

b>Uluslararası Yapı 2003 Ankara Fuarı 24 Eylül'de Sanayi Bakanı Ali Coşkun tarafından açıldı.

Yapı 2003 İstanbul Fuarı'nın ardından yapı sektörünün 2003 yılında ikinci büyük buluşması Uluslararası Yapı Ankara Fuarı'nda olacak.

Yapı-Endüstri Merkezi'nce her yıl düzenlenen YAPI Fuarları'ndan biri olan Uluslararası YAPI 2003 ANKARA 24 - 28 Eylül 2003 tarihlerinde Altınpark Expo Center' da gerçekleştiriliyor.

Türk inşaat sektörünün, inşaat yatırımlarının kararlarının verildiği nokta olan Ankara, inşaat sektöründe yaşanan hızlı gelişmelere paralel olarak, bir çok yatırımcı ve müteahhit için mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir nokta haline gelmiştir. Uluslar arası YAPI Ankara Fuarı bu gelişmeye paralel olarak,Yapı-Endüstri Merkezi'nin inşaat sektörüne sağladığı desteği İstanbul'dan sonra bu karar noktasında da sağlama kararı alması sonucu doğmuştur.

1988 yılında, başkent yapı sektörü ile ilk kez buluşan Uluslar arası YAPI Ankara Fuarı, geçen kısa süre zarfında yapı sektörünün Ankara'daki profesyonellerin ziyaret programına girmeyi başarmıştır.

1990 yılına kadar kapılarını Türser Fuar Merkezi'nde açan YAPI Ankara Fuarı için, bu tarihten sonra buluşma noktası Atatürk Kültür Merkezi olmuştur. Bugünkü fuar alanı olarak kullanılan Altınpark Expo Center ise fuara ilk kez 1992 yılında ev sahipliği yapmıştır.

İlk açıldığı yıldan bu yana geçen zaman sürecinde ziyaretçi olarak İstanbul Fuarı'ndan sonra en fazla ziyaretçiyi çeken fuar konumuna gelmiştir. Başkent ve çevresinin yapı sektörünün tek faaliyeti olarak YAPI Ankara Fuarı öne çıkmaktadır.

YAPI Ankara Fuarı, değişik yıllarda Expo Design ve Enerji-Tesisat fuarları da düzenleyerek Ankara'nın ve saygın ziyaretçilerin değişik sektörlerdeki gelişmeleri takip edebilmelerini sağlamıştır.

Sürekli gelişen Uluslararası YAPI Ankara Fuarı, 2002 yılı itibariyle Türk yapı malzemesi piyasasının belkemiğini oluşturan 182 firmaya, toplam 11.500 m2'lik açık ve kapalı alanda hizmet vermeye devam etmektedir.
YAPI Ankara Fuarı'nın ziyaretçi sayısı ilk yıl gerçekleşen ziyaretçi sayısı büyüklüğüne göre katlanarak artmış, en son düzenlenen fuar olan YAPI 2002 Ankara Fuarı'nda 30.410 kişiye ulaşmıştır.

Türkiye'de yapı sektöründe faaliyet gösteren kurum ve kuruluşların üretimi artırmak için yeni yatırımcılara çok ihtiyaç duyduğu bu dönemde, yapı profesyonelleri ile üreticileri buluşturacak olan Uluslar arası YAPI 2003 ANKARA Fuarı, binlerce ziyaretçisiyle bu imkanı sektöre sağlayacak.

Sektördeki en son yenilik ve teknolojilerin tanıtılması yönüyle de katılımcı ve ziyaretçilerin yoğun ilgisini gören Uluslar arası YAPI 2003 Ankara Fuarı'nda bu yıl da; yapı, ev, büro, tesisat ve elektronik konularında en yeni ürünler sergilenecek.

Uluslararası Yapı 2003 Ankara Fuarı'nda bu yıl da her yıl olduğu gibi ''Amacına En Uygun Düzenlenmiş Stand ve YEM Özel Ödülü'' de 24 Eylül tarihinde düzenlenecek kokteylde sahibini bulacak.

ULUSLARARASI YAPI 2003 ANKARA FUARI'NA KOSGEB DESTEĞİ...

Yapı-Endüstri Merkezi tarafından bu sene 16.sı düzenlenecek olan Uluslararası YAPI 2003 Ankara Fuarı, Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) tarafından "Yurtiçi Fuar Desteği" kapsamına alındı. 24-28 Eylül 2003 tarihlerinde Altınpark Expo Center, Aydınlıkevler/Ankara'da düzenlenen fuara SALON C'de katılan firmalar KOSGEB desteğinden faydalandılar.

KOSGEB, Yurtiçi Fuar Destek Prosedürü'ne uygun olarak, 2003 Yılı Yurtiçi Fuar Destek Programı (desteklenen fuarlar) çerçevesinde, imalat sanayiinde faaliyet gösteren ve 1-150 arasında
işçi çalıştıran, en az 9 m² ve en çok 24 m² alanda sergileme yapacak katılımcı firmalara 50 ABD$/m² oranında destek oldu.

Yapı Fuarları Sergileme Konuları :

· Aktarım Gereçleri (Yürüyen Merd., Asansör, vb.)
· Arıtma Sistemleri
· Asma Tavan Sistemleri ve Aksesuarları
· Bağlantı-Tespit Elemanları
· Banyo-Mutfak Donatımları
· Beton - Donatı ve Ekipmanları
· Bilgisayar Yazılımları
· Bina İçi Donatım, Mobilyalar
· Borular ve Yardımcı Ekipmanlar
· Boya-Vernik
· Bölme Duvarlar
· Cam ve Saydam Elemanlar
· Cephe ve Çatı Kaplamaları
· Çevre Düzenleme
· Duvar Eleman ve Blokları
· Duvar ve Döşeme Kaplamaları
· Elektrik-Aydınlatma
· Enerji
· Güvenlik Sist. ve Bina Otomasyonu
· Hazır Harç ve Sıva
· Isı ve Ses Tutucular
· Isıtma-Havalandırma-Soğutma
· İskele-Kalıp ve Ekipmanları
· İş Makinaları ve El Aletleri
· Kapı Sist. ve Aksesuarları
· Merdivenler
· Panjur, Stor ve Jaluzi
· Pencere Sist. ve Aksesuarları
· Prefabrike Elemanlar ve Aksesuarları
· Profiller
· Sauna ve Yüzme Havuzları
· Su, Nem, Yangın Yalıtımı
· Tasarım Hizmetleri
· Tesisat Ekipmanları
· Yapı Kimyasalları, Yapıştırıcılar, Bağlayıcılar
· Yönlendirme Sist. ve Teşhir Elemanları

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/uluslararasi-yapi-2003-ankara-fuari-acildi_5863.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!