Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Ümraniye’de 2B Arazileri İmara Açıldı

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can Kasım ayı meclis toplantısında 2B arazileriyle ilgili konuyu gündeme getirdi. Mecliste Hekimbaşı, Topağacı, Dumlupınar, Karabekir, Elmalıkent ve İnkılap Mahallesinin bir kısmının imar planı oy birliği ile kabul edildi.

yapi.com.tr
Ümraniye’de 2B Arazileri İmara Açıldı

DHA'nın haberine göre, Ümraniye Belediye Meclisi Kasım ayı üçüncü toplantısında, 2B arazilerinin 1/1000lik planları, meclis üyeleri tarafından yapılan görüşmelerin sonunda oy birliği ile kabul edildi. Ümraniye Belediye Meclis Salonunda yapılan görüşmede Ümraniyede imarı olmayan ve düzgün yapılaşma imkanı bulamayan hiçbir yerin kalmayacağını belirten Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, 715 hektarlık alandaki bütün evlerin bu imardan eksiksiz yararlanmasını sağlayarak, en kolay şekilde uygulamaya geçilmesi temin edildi. Bugün de meclisimizden 1/1000lik planları geçiriyoruz. Yapılan bu planlarla, herkesin tapu aldığı bir süreci mümkün kıldık. İmar da herhangi bir gecikme olmadı. Herkes tapu alsın diye bu kadar bekledik. Hazırladığımız projeler ileride üniversitelerde gösterilebilecek örnek projeler arasında yer alacak. Mahalle ölçekli, tüm donatıları olan, mevcut yapı stokunun da hiçbir zorlukla karşılaşmadığı, kimsenin mağdur olmadığı bir proje oldu. Bizim bulduğumuz bu yöntem, Türkiyede benzer durumda olanların uygulayabileceği örnek bir yöntem oldu. Biz de Ümraniyede imarı olmayan, düzgün yapılaşma imkanı bulunmayan hiçbir yer bırakmayacağız diye konuştu.

Yapılan görüşmeler sonunda oylamaya geçildi. Hekimbaşı, Topağacı, Dumlupınar, Karabekir, Elmalıkent ve İnkilap Mahallesinin bir kısmının imar planı oy birliği ile kabul edildi. Toplantıya, Ümraniye Belediye Meclis Birinci Başkan Vekili HüseyinÿErdoğdu, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcıları, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, mahalle muhtarları ve birim müdürleri de katıldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/umraniyede-2b-arazileri-imara-acildi_162108.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!