Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Urfa'ya Dev Müze

Şanlıurfa'da restorasyon çalışmaları devam eden Millet Hanı, İstanbul'daki Topkapı Müzesi'nden sonra ikinci en büyük müze olacak. GAP'ın Topkapısı'

Akşamb>Şanlıurfa'da restorasyon çalışmaları devam eden Millet Hanı, İstanbul'daki Topkapı Müzesi'nden sonra ikinci en büyük müze olacak. GAP'ın Topkapısı'nda, bölgenin geçirdiği evrimin kalıntıları sergilenecek.

Türkiye'nin ikinci büyük müzesi Şanlıurfa'da açılacak. 17 bin 500 metrekare genişliğindeki Millet Hanı'nın 1990 yılında başlayan restorasyon çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Türkiye'nin en büyük hanlarından olan Millet Hanı'ndaki çalışmalar, 2010 yılına kadar sürecek. Arkeoloji Müzesi'ne dönüştürülecek han, Topkapı Müzesi'nden sonra ikinci büyük müze olacak.

Savaş yıllarında askeri kışla olarak da kullanılan Millet Hanı'nda restorasyon sonrasında sergi salonları, depolar, konservasyon atölyesi, konferans salonları, resim sergisi salonları, kütüphane ve restoranın yer alacağı kaydedildi. Arkeoloji Müzesi'nde GAP bölgesindeki arkeolojik kazı eserlerinin yanı sıra, Ön Asya ve Ortadoğu'nun geçirmiş olduğu evrim sürecinin kalıntıları sergilenecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/urfaya-dev-muze_3421.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!