Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Urla'daki 12 Odalı Tesis 3 Yıldır Açılmayı Bekliyor

Urlalı işadamı Refik Vural, 'hayır' yapmak isteyen annesi ve babası Nesrin-İsmet Vural adına okul inşa ettirmek istedi. Ancak Urla Belediye Başkanı Selçuk Karaosmanoğlu, "Huzurevine daha çok ihtiyacımız var" dedi. Bunun üzerine, Belediye İmar İşleri Müdürlüğü’nde görevli mimarların hazırladığı proje ışığında, 12 Eylül İlköğretim Okulu’nun

Milliyet Gazetesi
Urla'daki 12 Odalı Tesis 3 Yıldır Açılmayı Bekliyor

Urlalı işadamı Refik Vural, 'hayır' yapmak isteyen annesi ve babası Nesrin-İsmet Vural adına okul inşa ettirmek istedi. Ancak Urla Belediye Başkanı Selçuk Karaosmanoğlu, "Huzurevine daha çok ihtiyacımız var" dedi. Bunun üzerine, Belediye İmar İşleri Müdürlüğü’nde görevli mimarların hazırladığı proje ışığında, 12 Eylül İlköğretim Okulu’nun yanındaki, belediyeye ait boş araziye 12 odalı bina yapıldı.

400 bin liraya mal olan tesis, Mart 2007’de, dönemin Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç tarafından açıldı. Ancak, personel yokluğu nedeniyle hizmete giremedi. Vural Ailesi, tesisin üç yıldır açılamamasının üzüntüsünü yaşadıklarını dile getirdi. Torun Eren Vural, "Dedem yaşlı. Buranın hizmete girdiğini sağlığında görmek istiyor" dedi.

Huzurevini açtıktan sonra 'gerçeklerle' yüzyüze geldiklerini söyleyen Başkan Karaosmanoğlu ise, "Bu işi kendi bünyemizde yapamayacağımızı gördük. Çünkü rantabl (karlı) değil. Binayı, İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne devrettik. 10-15 gün içerisinde bu sorun hallolur. Tesis hizmete girer" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/urladaki-12-odali-tesis-3-yildir-acilmayi-bekliyor_74001.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!