Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Uşak Arasta Onarılıyor

Uşak' ın Tarihî evleri Restore Ediliyor

Uşak Belediyesi, Arasta Sarraflar Çarşısı ve Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan tarihî binaları restore ettirerek şehrin tarihi dokusunu canlandırmak i

Zamanb>Uşak Belediyesi, Arasta Sarraflar Çarşısı ve Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan tarihî binaları restore ettirerek şehrin tarihi dokusunu canlandırmak istiyor. 18 yıl aradan sonra röleve izni alınan Sarraflar Çarşısı’nda restorasyon çalışmalarının 2004’e bitirileceği açıklandı.

Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan, belediye binası yanında bulunan Arasta Sarraflar Çarşısı’nın restorasyon çalışmalarına, Anıtlar Yüksek Kurulu’ndan alınan rölöve izniyle 18 yıl sonra yeniden başlandığını söyledi. Sarraflar Çarşısı ile çarşı yanında yer alan sokaklardaki tarihi binalarda da çalışmaların devam ettiğini dile getiren Başkan Erdoğan, çalışmaların yeni yıla kadar bitirilmesinin hedeflendiğini vurguladı. Uşak’taki tarihî dokuyu ortaya çıkarmaya çalıştıklarını belirten Erdoğan, “Sarraflar Çarşısı’nın restore edilmesinden sonra civarda bulunan tarihî binaların bitmesiyle bir anlamda tarihî doku yeniden canlanacak.” diye konuştu. Belediyenin bu çalışmalarda koordinatör olarak görev yapacağını ifade eden Erdoğan, “Bu çalışmalarda Arasta Sarraflar Çarşısı’nın restorasyon maliyeti mülk sahipleri tarafından karşılanacak.” şeklinde konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/usak-in-tarihi-evleri-restore-ediliyor_6855.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!