Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Uşak'a, 2 Milyon Dolara İş Merkezi

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası tarafından İzmir-Ankara Karayolu üzerine yapılacak ve 2 milyon dolara malolacak iş merkezinin ihalesi yapıldı.

Yeni Asır
Uşak'a, 2 Milyon Dolara İş Merkezi

b>Uşak Ticaret ve Sanayi Odası tarafından İzmir-Ankara Karayolu üzerine yapılacak ve 2 milyon dolara malolacak iş merkezinin ihalesi yapıldı.

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Ağaoğlu ilk aşamada 935 milyar liraya kaba inşaatın yapılacağını ve inşaatın Ekon firması tarafından 240 günde bitirileceğini söyledi.

Ağaoğlu, iş merkezinin Uşak için son derece önemli olduğunu belirtirken, "Yıllardır eksikliğini duyduğumuz fuar alanı ve toplantı salonu bu kompleks içinde yer alacak. Ayrıca Ticaret ve Sanayi Odası bu kompleks içinde faaliyet gösterecek. İzmir-Ankara Karayolu üzerinde olması da Uşak'ın tanıtımı açısından çok önemli. Zemin katımız fuar ve sergi salonu olacak. Burada Uşak'ın ürünlerini tanıtabileceğiz. 1 katımızda oda faaliyetlerimiz devam edecek. 2 katta ise toplantı salonumuz olacak" diye konuştu.

Bina için kredi kullanılmayacak
Halil Ağaoğlu, binanın yapım aşamasında kredi kullanmayacaklarını tamamen odanın bütçesinden çalışmalarının devam edeceğini ifade ederek, "Yönetim kurulu olarak odanın parasını kendi paramızdan daha titiz kullanıyoruz. Hiç bir etkinliği oda bütçesinden gitmedik. Ankara'da yada bir başka yerde yapılan toplantılara dahi kendi otomobillerimiz ile gittik. Yapacağımız bina bir anlamda tasarrufun sonucu olacak" diye konuştu.

"Dokuzsele kurtulsun"

Derenin kirlenmesini önlemek isteyen Uşat Çevre Gönüllüleri Derneği üyeleri, Yavı ve Ovademirler Köyü sakinleri ile toplantı yaptı

Uşak Çevre Gönüllüleri Derneği üyeleri çevre kirliliğinin etkin biçimde yaşandığı Yavı ve Ovademirler Köyü sakinleri ile toplantı düzenledi.
Başkan Emin Burgaz, çevre kirliliğine dikkat çekmek istediklerini belirterek, "Ancak birlikte hareket ederek kirlilikle mücadele edebiliriz. Özellikle köyün içinden geçen Dokuzsele Çayı doğayı inanılmaz boyutta etkileyerek kirlenmesine sebep oluyor" dedi.
Toplantıya katılan Yavı Köyü sakini Veli Çelebi 20 yıl önce Dokuzsele Çayı kenarında piknik yaptıklarını belirterek, "Tabakhanelerden çıkan kimyasal atıkları direkt bu çaya akıyor. Daha önce tabakhanede kimyasal madde kullanılmıyor böylelikle çok fazla kirlenmiyordu. Şimdi ise arıtma tesisi bulunmayan deri sanayisindeki tüm atıklar bu çaya atılarak sadece çayın değil, çayın geçtiği tüm alanları yok ediyor. Buradan yetkililere çağrı yapıyoruz. " dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/usaka-2-milyon-dolara-is-merkezi_6617.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!