Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Utopya Turizm İnşaat A.Ş Halka Açılıyor

Utopya Turizm İnşaat İşletmecilik Ticaret A.Ş (Utopya), hisselerinin yüzde 35,71'ini halka arz edecek. Şubat ayının ikinci haftası itibarıyla gerekli izinlerin tamamlanıp, halka açılması beklenen Utopya, 8 milyon lirası sermaye artırımı, 2 milyon lirası ise ortak satışı şeklinde olmak üzere toplam 10 milyon lira nominal değerdeki hissesini, 3,50

yapi.com.tr / AA
Utopya Turizm İnşaat A.Ş Halka Açılıyor

Utopya Turizm İnşaat İşletmecilik Ticaret A.Ş (Utopya), hisselerinin yüzde 35,71'ini halka arz edecek. Şubat ayının ikinci haftası itibarıyla gerekli izinlerin tamamlanıp, halka açılması beklenen Utopya, 8 milyon lirası sermaye artırımı, 2 milyon lirası ise ortak satışı şeklinde olmak üzere toplam 10 milyon lira nominal değerdeki hissesini, 3,50 liradan İstanbul Menkul Kıymetler Borsasında (İMKB) Birincil Piyasa'da satışa sunacak. Halka arz sonrasında Utopya'nın sermayesi 28 milyon liraya çıkacak.

Utopya'nın halka arz sürecine ilişkin düzenlenen basın toplantısında konuşan Utopya Yönetim Kurulu Üyesi Ayşegül Dursun Karaca, öncelikli amaçlarının şirketlerinin kurumsallaştırılması olduğunu söyledi.

Karaca, Türkiye'nin en saygın inşaat şirketlerinden biri olarak 30 yılda oluşan itibarlarını ve deneyimlerini kurumsal bir yapı altında çok uzun yıllar korumayı hedeflediklerini anlattı.

Karaca, ''Geçtiğimiz 30 yılda toplam tutarı 500 milyon liraya yaklaşan onlarca konut ve altyapı projesini başarıyla tamamlamış olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bu alanlardaki tecrübemizi son yıllarda turizm ve AVM işletmeciliğine de yansıtmaya başladık. Bizim tarafımızdan inşa edilen ve işletilen Alanya'daki Utopia World Hotel ile turizm alanında önemli bir yol kat ettik. Her yıl yüzde 6,5 seviyelerinde büyüyen turizm sektöründen daha büyük bir pay almak için bu yönde yatırımlarımızı sürdüreceğiz'' diye konuştu.

Halka arzdan 35 milyon lira gelir beklediklerini bildiren Karaca, elde edecekleri bu kaynağı turizm ve konut sektöründe kullanacaklarını söyledi. Karaca, elde edilen geliri öncelikli olarak Utopia World Otel'in konferans salonu yapımında kullanmayı planladıklarını belirterek, böylece otelin 10 ay olan faaliyet süresini 12 aya çıkaracaklarını ifade etti.

Şirketin turizm alanındaki faaliyetleri hakkında da bilgi veren Karaca, Alanya'da inşa edilen Utopia World Hotel'in 2007 yılının yazında hizmete girdiğini ve arazisinin Çevre ve Orman Bakanlığı'ndan 2001 yılından itibaren 49 yıllığına kiralandığını anlattı.

Utopya Yönetim Kurulu Üyesi Nejat Recai Dursun da Ankara'nın en işlek caddelerinden Kızılay'da yer alan Malltepe Park Alışveriş ve Eğlence Merkezi'nin işletmeciliğini yaptıklarını belirtti.

 Dursun, halka arz sonrasında elde edilecek gelirle Ankara Esenboğa'da gerçekleştirilecek 200 konutluk proje için de start vereceklerini bildirerek, ayrıca Kıbrıs/Karpaz'da yapımı planlanan otel yatırımında bulunacaklarını, Kıbrıs'taki bu otel yatırımının maliyetinin 25 milyon dolar civarında olacağını söyledi.

Verilen bilgiye göre, 2010 üçüncü çeyrek itibariyle 133,8 milyon lira toplam aktife sahip ve 21,1 milyon lira ciro elde eden Utopya'nın halka arzı Galata Menkul Değerler tarafından gerçekleştirilecek.

ETİKETLER: ekonomi firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/utopya-turizm-insaat-a-s-halka-aciliyor_85338.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!