Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Uydurma Prefabrikler Yerine Bina Gerek

Bloklarından biri bir megamarket inşası sırasında çöken İstanbul Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne, alışveriş merkezi tarafından yaptırılan 6 prefabrik yapı, projenin uygunluğu denetlenmeden tamamlandığı için kullanılamıyor. Prefabriklerdeki 39 maddeden oluşan eksikler nedeniyle hastane yönetimi bu yapıları teslim

Emlak Times
Uydurma Prefabrikler Yerine Bina Gerek

Bloklarından biri bir megamarket inşası sırasında çöken İstanbul Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne, alışveriş merkezi tarafından yaptırılan 6 prefabrik yapı, projenin uygunluğu denetlenmeden tamamlandığı için kullanılamıyor. Prefabriklerdeki 39 maddeden oluşan eksikler nedeniyle hastane yönetimi bu yapıları teslim alamazken, kullanılamayan prefabrikler hastane yönetimi ile alışveriş merkezinin arasını da açtı.

Dava sürecinin iki yıldır sürdüğünü anlatan Hastane Başhekimi Dr. Kadriye Öneş, prefabriklerin 'uyduruk' yapıldığını belirterek "Önce bağış olarak ifade edilen prefabrik yapıların, yaklaşık bir buçuk milyonluk maliyetini daha sonra bizden talep ettiler. Eğer bağış değilse, bu yapıları kabul komisyonu ile devralmamız gerekiyordu. Binaların muayenesi yapıldıktan sonra çok önemli eksikler ortaya çıktı. 'Bütün bilgisayarlar çalışırsa şarteller atar' dediler. Elektrik kablolarının inceliğinden kaynaklanan sıkıntılar var. Doğalgazla ilgili problemler var. Drenaj yapılmadığı için su basıyor. Ayrıca havalandırma yapılmamış. Havalandırması olmayan yerde hastalar ölür" dedi.

Yatak sırası bekleniyor

Bu prefabrik binaları sadece depo olarak kullanabildiklerini de ifade eden Başhekim Öneş "Bizim için önemli olan hastalarımıza hizmet verebileceğimiz ortamın sağlanmasıdır. Çöken bloğun yerine elverişli ve standartlara uygun bir bina yapılamadı. Yatak sayımızın azalması nedeniyle hastalar çok uzun süre yatak sırası beklemek zorunda kalıyor" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/uydurma-prefabrikler-yerine-bina-gerek_74025.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!