Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'Uymazsanız Uydururuz'

Esnafı tatlı sert sözlerle uyaran Başkan Kocaoğlu, "Sizlerle köşe kapmaca oynamak istemiyoruz. Birbirimizi üzmeyelim. Biz uyulması gereken kuralları sizlere söylüyoruz. Uyup uymamak, sizin elinizde. Bizim için hava hoş. Uymazsanız Büyükşehir Belediyesi'nin yaptırım gücünü hep birlikte görürsünüz. Bunu tehdit olarak algılamayın" dedi.

Yeni Asır Gazetesi
'Uymazsanız Uydururuz'

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Kemeraltı ve Kordon esnafından sonra Güzelyalı Mustafa Kemal Sahil Bulvarı esnafıyla bir araya geldi. Çok sayıda işletmecinin katıldığı toplantıda konuşan Başkan Kocaoğlu, "Kaldırım işgallerine taviz yok" mesajı verdi. Esnafı tatlı sert sözlerle uyaran Başkan Kocaoğlu, "Sizlerle köşe kapmaca oynamak istemiyoruz. Birbirimizi üzmeyelim. Biz uyulması gereken kuralları sizlere söylüyoruz. Uyup uymamak, sizin elinizde. Bizim için hava hoş. Uymazsanız Büyükşehir Belediyesi'nin yaptırım gücünü hep birlikte görürsünüz. Bunu tehdit olarak algılamayın" dedi.

Bilgi verildi

Toplantıya Başkan Aziz Kocaoğlu, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersu Hızır, Genel Sekreter Yardımcıları Ferda Eser, Serpil Baran, daire başkanları ve çok sayıda esnaf katıldı. Toplantının başında Genel Sekreter Yardımcısı Ferda Eser, bir sunum yaparak Mustafa Kemal Sahil Bulvarı esnafının kaldırım işgalleri ve görüntü kirliliği konusunda yaptığı yanlışları anlattı. Kurallara uyan esnafa teşekkür eden Eser, cezai işlem yapmadan önce mevzuat konusunda esnafı bilgilendirmek istediklerini ifade etti.

Bu bölgede kaldırım işgali, tabela kirliliği gibi sıkıntıların olduğunu belirten Eser, "Bu sorunlar kente zarar veriyor. Mustafa Kemal Sahil Bulvarı Kara Düzenlemesi Yönetmeliği var. İçinde olduğunuz için yaptığınız yanlışların farkında olamayabilirsiniz. Fakat ortada çok çirkin görüntüler var. Yaptırıma daha geçmedik. Belirlenen kurallara uyulmasını istiyoruz" dedi.

Başkan Aziz Kocaoğlu, kurallara uyan esnafa teşekkür etti, şunları söyledi:

"Kurallar, uyulsun diye konur. Uyulmayan kuralın haysiyeti yoktur. Bu kurallara uyulması için sizlere buradan çağrıda bulunmak istedik. Hepimiz aynı geminin içerisindeyiz. Oraları ne kadar nezih, temiz kullanırsak, kentimiz için o kadar iyi olacaktır. Sizler orada para kazanıyorsunuz. Biz de sizler para kazanasınız diye gerekli çalışmaları yapıyoruz. Ama hiçbir yerde sınırsız bir demokrasi yok. Sokağa hakim olmak zorundayız. Biz sizlere karşı her zaman toleranslı olduk. Birlikte hareket edelim istedik. Size güç veriyoruz ve sizden güç alarak bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Özel mülkiyet alanlarının sahipleri ile anlaşılması durumunda oralarda da esnaf iş yapabilir. Eğer yer varsa, tanıdığımız olanakları sizlere de tanırız. Fakat yer yoksa, yaratacak değiliz."

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu, Büyükşehir Belediyesi'nin denetim yapmadan önce esnafla bir araya gelerek görüş alışverişinde bulunmasından duyduğu mutluluğu ifade etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/uymazsaniz-uydururuz_70689.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!