Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Uzel Makina Zararını Azalttı

Uzel Makina, yılın ilk yarısında net dönem zararını geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 55 azaltarak 3.7 trilyon trilyon liraya indirdi. Uzel

Hürriyetb>Uzel Makina, yılın ilk yarısında net dönem zararını geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 55 azaltarak 3.7 trilyon trilyon liraya indirdi.
Uzel Makina'dan yapılan açıklamada, şirketin olumsuz ekonomik şartlara rağmen iyileştirme ve maliyet düşürme çalışmalarının olumlu etkileriyle geçen yılın aynı dönemine göre faaliyet karını yüzde 196 oranında artırarak yaklaşık 3.5 trilyon liraya çıkardığı bildirildi.

Açıklamaya göre, iç piyasadaki durgunluğun olumsuz etkilerini ihracata yönelerek azaltan Uzel, 2001'in ilk yarısında yüzde 17.9 olan brüt kar marjını, 2002 yılının aynı döneminde yüzde 20.6'ya yükseltti.

Bu dönemde Türkiye'den yapılan traktör ihracatının yüzde 98'i de Uzel tarafından gerçekleştirildi.

Uzel, geçtiğimiz günlerde merkezi Almanya'da bulunan ve yaprak yay konusunda ülkenin yedek parça pazarına hitap eden en büyük kuruluşu olan KLF firmasını satın alarak, yaprak yay pazarında Avrupa'nın önde gelen oyuncularından biri haline geldi.

Bu satın alma ile Uzel'in, Almanya ve Polonya pazarları başta olmak üzere diğer Batı ve Doğu Avrupa pazarlarına girişinin kolaylaşacağı, Avrupa'daki varlığını, yaprak yay ve daha sonra yanına eklenecek diğer otomotiv sistemleri ürünleri ile artıracağı bildirildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/uzel-makina-zararini-azaltti_1348.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!